Доступність посилання

ТОП новини

Президентство Януковича: консолідація влади


Щойно Янукович став Президентом, він задекларував 21 напрям реформ
Київ – 25 лютого минає два роки перебування Віктора Януковича на посаді Президента України. Представники провладних партій серед найбільших здобутків глави держави називають економічне зростання країни. Опозиція ж вважає, що «покращення життя вже сьогодні» стосується лише самого Президента та його найближчого оточення.

Як тільки Віктор Янукович став Президентом, він задекларував 21 напрям реформ, нагадав Радіо Свобода депутат-б’ютівець Сергій Соболєв. Однак втілити встиг лише третину.

«На щастя для людей, він встиг зробити лише 6 реформ. Судова – абсолютний провал незалежності судочинства, так звана «адміністративна реформа» призвела до того, що сьогодні парламентська більшість регіоналів, комуністів, литвинівців і «тушок» фактично передала повністю все управління в державі одній особі – Президенту і його найближчому оточенню. Взагалі, все, що робилися ними, приводило до знищення української держави і в культурологічному, і в економічному плані», – стверджує Соболєв.

Економічні успіхи і консолідація гілок влади

Серед багатьох економічних досягнень країни за два роки президентства Януковича депутату-регіоналу Олексію Плотнікову важко виділити найголовніше. У коментарі Радіо Свобода він перерахував зовнішньополітичні та економічні успіхи (робота над угодою про зону вільної торгівлі з ЄС та угодою про асоціацію). Внутрішня політика України за правління Януковича також стабілізувалася, каже Плотніков.

«До безперечних успіхів можна віднести і консолідацію влади, те що влада працює у партнерстві: і Президент, і Верховна Рада, і Кабінет Міністрів. В економічній сфері вдалося втримати країну, повернути на рівень економічного зростання, почався курс реформ. Жоден із президентів не проголошував такий амбіційний курс щодо реформ», – зазначив Плотніков.

А от недоліком політики Віктора Януковича Олексій Плотніков вважає те, що не всі українці відчули позитивний бік реформ тому, що їм їх не пояснили.

«Режим особистої влади»

Головне досягнення Президента стосується самого Президента. Пов’язане воно із зосередженням владних повноважень в одних руках і перетворенням інституційної демократії у «режим особистої влади Віктора Януковича», – вважає політолог Вадим Карасьов.

«Це досягнення для нього, але в мене є сумніви, що це досягнення для України. Адже, якщо говорити, чи це стосується демократії, чи просуває Україну на демократичному шляху до Європи, то зрозуміло, що тут мова не йде ані про «5», ані навіть про «3», – каже Карасьов. – Електорат дав уже оцінку, і «афганці», які повернулися задом, бо влада перед цим повернулася задом до суспільства. Рейтинг падає».

За останніми соціологічними опитуваннями, які оприлюднили наприкінці минулого року, підтримка Президента Януковича становить 12%. Практично втричі більше виборців (35%) проголосувало за нього у першому турі президентських виборів 2010 року.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG