Доступність посилання

ТОП новини

«Тимошенко не була б першою, кого в Україні отруїли» (європейська преса)


Західні газети також звертають увагу на перспективи видобування сланцевого газу на українських теренах
Прага – Західні газети і далі відстежують новини у галузі оновлення енергетичної політики України, зокрема, що стосується перспективи видобування сланцевого газу на українських теренах. Європейська преса також продовжує висвітлювати тему здоров’я і долі ув’язненого одного з лідерів української опозиції Юлії Тимошенко. Деякі видання не виключають, що «тема Тимошенко» використовується для певного політичного піару окремими євродепутатами. У пресі також зауважують, що українці вже започаткували акти помсти над… ліфтами. Оглядачі звертають увагу і на те, що тема «українців у Чехії» набула своєрідної популярності у пресі й обростає стереотипами.

Лондонська Financial Times інформує, що українська влада оголосила про два тендери для іноземних компаній щодо пошуку нетрадиційних джерел газу, насамперед, сланцевого. Влада планує розпочати його у двох регіонах України: на сході і на заході. Речник українського уряду Володимир Ігнащенко каже, що він очікував на участь у цьому конкурсі найбільших енергетичних компаній, бо «це чи не найбільший тендер в Україні, з тих, що їх коли-небудь організовували, … і перший – щодо нетрадиційного газу». Переможці цього тендеру виграють право на підписання угод для розробок сланцевого і природного газу, а також для видобування шахтного метану, нафти-сирцю та газового конденсату. Тут також наголошено, що Україна стала однією з останніх країн Європи, котра відкриває свої резерви сланцю для дослідження, що може зменшити тяжку залежність держави від російського блакитного палива. Тут також зауважено, що Американська торгова палата схвально відгукнулася у заяві в четвер на нові кроки в пошуках енергетичної незалежності з боку Києва, що, на думку американців, могло б принести Україні «багатомільярдні інвестиції». Також наведено думки експертів з приводу того, що видобування сланцевого газу за єдиними, поки що американськими, технологіями досить вартісне й небезпечне для природного середовища. Хоча, як повідомляється тут, вже є охочі інвестувати в Україну мільярди доларів, зокрема російська TNK-BP.

Як повідомляє чеська IDNES, євродепутат, колишній міністр охорони здоров’я Чехії Зузана Ройтова далі наголошує на ймовірності намагання влади в Україні «спеціально применшувати» занепокоєння щодо стану здоров’я Юлії Тимошенко. На запитання газети, чи не мала наміру Зузана Ройтова своїми відвідинами України лише підвищити рівень уваги до себе як політика й кандидата на посаду президента Чехії від партії християнських демократів – народовців, Ройтова заперечила і наголосила, що здійснювала цю поїздку у справі Юлії Тимошенко на прохання її рідних. Зузана Ройтова оголосила про свої наміри боротися за крісло президента Чехії відразу ж після повернення з України. Стверджуючи про прямі загрози життю Юлії Тимошенко, Ройтова припускає, що Тимошенко могла зазнати отруєння. Якщо це так, то «Тимошенко не була б першою, кого в Україні отруїли… це не є чимось новим тут», мовиться в статті.

Польська Rzeczpospolita інформує про вендету, жорстокі розправи над… ліфтами одного з жителів Житомирщини. 42-річний чоловік, якого місцева міліція ледве впіймала, пояснює свою ненависть до ліфтів тим, що одного разу став заручником в одному з них упродовж багатьох годин. Тоді, як каже ліфтоненависник, ніхто йому не допоміг, і він вирішив від того часу мстити цьому видові транспорту, як лише може. Чоловік робив це з фантазією, бо має вищу освіту і часто був безробітним. Він розбирав ліфти, знімав з них робочі частини. Щотижня йому вдавалося вивести з ладу до двох ліфтів. Польська газета також інформує, що «ліфти є одним із найбільш непередбачуваних і небезпечних видів транспортування в Україні». Тут таких нараховується до 90 тисяч. Половина з них уже понад 25 років у експлуатації й потребує ремонту або ж заміни. Якщо ж ліфти ремонтуватимуть такими темпами, як нині в Україні, то, за підрахунками українських журналістів, це потребуватиме щонайменше 150 років.

Вже згадана празька IDNES публікує матеріал про тривале розслідування справи щодо вбивства 75-річного чеського громадянина, що сталося у 1996 році. За ймовірне заподіяння смерті цьому старшому чоловікові тоді був заочно засуджений українець Іван Гузь, котрий нібито примудрився відразу ж втекти. Нині цього Івана Гузя знову взято під варту в Чехії і йде нове розслідування справи. Суд в Усті-над-Лабою проводить низку очних ставок, і більшість викликаних у четвер свідків не впізнали у затриманому в Словаччині українці підозрюваного в убивстві. Окремі з них кажуть, що минуло вже 16 років, і той міг дуже змінитися. А одна зі свідків сказала: «По очах то мав би бути він», але тут же додала, що, на її думку, «всі українці однакові», тиражує висловлювання свідка чеська газета.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG