Доступність посилання

ТОП новини

«Стара» політика з «молодим» обличчям


Політик нової генерації цінує особисту репутацію вище за партійну належність?
Київ – Політик нової генерації цінує особисту репутацію вище за партійну належність, особисто веде сторінку в соціальних мережах і не боїться чесно розповісти, скільки і як він заробляє. Про це говорили під час політичного марафону «iPad покоління – чи відбудуться зміни політичних еліт?», який відбувся в Києві. Вік «молодого політика» у цьому ключі значення не має, основне, на думку учасників марафону, – «адекватно приймати виклики свого часу».

Майже кожен третій українець станом на кінець минулого року принаймні раз на місяць користувався інтернетом. Це дані соціологічного дослідження компанії GfK. До наступних планових президентських виборів близько 30 мільйонів українців будуть активними інтернет-користувачами, і політики повинні зважати на це, зауважує депутат-б'ютівець Андрій Шевченко. Себе він називає першим у Верховній Раді, хто зареєструвався на Twitter та Facebook. Каже, що із політиком, який «влип» в інтернет-тенета, кояться безповоротні зміни.
Якщо викладаю повідомлення у Twitter, то за лічені секунди чи хвилини ця новина може бути по всіх інформаційних агентствах
Андрій Шевченко

«Йдеться не лише про технічну зручність. Я знаю: якщо я викладаю якесь повідомлення у Twitter, то за лічені секунди чи хвилини ця новина може бути по всіх інформаційних агентствах, – зауважує депутат. – І це я зі своїми трьома тисячами підписників. А я уявляю, якщо ми говоримо про Twitter у 80 тисяч підписників – як, наприклад, був у Юлії Тимошенко».

Серед користувачів соцмереж незабаром може з’явитись і Президент України – це потреба сьогодення, кажуть його «колеги» із Партії регіонів.

Репутація як основна цінність «нового» політика

Назріла необхідність в оновленні нинішньої політичної еліти: хто не зможе адекватно реагувати на потреби і виклики сьогодення, змушений поступатися місцем тим, хто може і хоче це робити, зазначає депутат-регіонал Юрій Мірошниченко. За його словами, йдеться про відкритість до електорату: готовність відповідати на запитання людей, оприлюднювати декларації про власні доходи, а також підтримувати законодавчі ініціативи своїх політичних опонентів, якщо вони збігаються з твоїми поглядами і цінностями у конкретних випадках.
Сьогодні немає чіткої лінії розподілу, де ти – у владі чи в опозиції
Юрій Мірошниченко

«Протягом, мабуть, п’ятнадцяти років таке явище, як репутація, не мало для політиків жодного значення. А сьогодні воно має значення. Сьогодні немає чіткої лінії розподілу, де ти: у владі чи в опозиції. Яка у тебе репутація – так ставляться до твоїх законодавчих ініціатив, так ставляться до твоїх слів, які ти вимовляєш публічно або десь пишеш. Від того, яка у тебе репутація, залежить довіра до тебе», – наголошує Юрій Мірошниченко.

Усе згадане не стосується віку як такого, однак молодь, яка хоче в політику, завжди може вступати до молодіжних осередків тих чи інших політичних партій, говорить Вадим Гордін із «Фронту змін».

Нині, мабуть, не знайдеться жодної політичної партії, яка би не хотіла бачити у своєму складі молодь, зазначає б'ютівець Євген Суслов, який свого часу був наймолодшим міським головою в Україні, ставши мером Сквири на Київщині у 21 рік. Однак, за його словами, в основному таке «бажання» обумовлюється потребою «махати прапором на мітингах». Тому скільки молодих людей «проб’ється» в політику, залежатиме, швидше, від їхніх особистих якостей.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG