Доступність посилання

ТОП новини

У світі хочуть «серйозного діалогу» з Іраном про ядерну програму


Група світових держав заявила сьогодні, що очікувані переговори з Іраном щодо його сумнівної ядерної програми мають бути «серйозні», без передумов і дати «конкретні результати».

У спільній заяві, оприлюдненій на засіданні Ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії в Відні, Сполучені Штати Америки, Китай, Росія, Велика Британія і Франція (усі п’ять постійних членів Ради безпеки ООН), а також Німеччина, крім того, вимагають від Ірану допустити інспекторів МАГАТЕ на військовий об’єкт Парчин, що, як вважають, є частиною іранської ядерної програми.

Позавчора Іран заявив, що готовий надати міжнародним інспекторам разовий допуск до Парчина. Тегеран надав такий дозвіл єдиного разу 2005 року й відтоді не поновлював його.

Того ж дня стало відомо, що шість згаданих держав-учасниць переговорів із Іраном погодилися поновити дискусії на теми іранської ядерної програми. Час і місце таких переговорів іще не визначені. Ці переговори перервані вже понад рік після останньої такої зустрічі минулого січня в Стамбулі, яка скінчилася без результатів.

Іран заперечує підозри світової спільноти, що прагне здобути ядерну зброю, але доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми не надає.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG