Доступність посилання

ТОП новини
29 жовтня 2020, Київ 06:57

У світі хочуть «серйозного діалогу» з Іраном про ядерну програму


Група світових держав заявила сьогодні, що очікувані переговори з Іраном щодо його сумнівної ядерної програми мають бути «серйозні», без передумов і дати «конкретні результати».

У спільній заяві, оприлюдненій на засіданні Ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії в Відні, Сполучені Штати Америки, Китай, Росія, Велика Британія і Франція (усі п’ять постійних членів Ради безпеки ООН), а також Німеччина, крім того, вимагають від Ірану допустити інспекторів МАГАТЕ на військовий об’єкт Парчин, що, як вважають, є частиною іранської ядерної програми.

Позавчора Іран заявив, що готовий надати міжнародним інспекторам разовий допуск до Парчина. Тегеран надав такий дозвіл єдиного разу 2005 року й відтоді не поновлював його.

Того ж дня стало відомо, що шість згаданих держав-учасниць переговорів із Іраном погодилися поновити дискусії на теми іранської ядерної програми. Час і місце таких переговорів іще не визначені. Ці переговори перервані вже понад рік після останньої такої зустрічі минулого січня в Стамбулі, яка скінчилася без результатів.

Іран заперечує підозри світової спільноти, що прагне здобути ядерну зброю, але доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми не надає.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG