Доступність посилання

ТОП новини

Президентські перегони у Франції: пристрасті вирують


Виборчій плакат президента Франції Ніколя Саркозі
П’ятниця, 16 березня – останній день реєстрації кандидатів на крісло наступного президента Французької республіки. За п’ять тижнів до виборів нинішній лідер країни Ніколя Саркозі вперше випередив рейтинги свого найголовнішого конкурента, соціаліста Франсуа Олланда. У той час, як останній кинувся наздоганяти втрачені відсотки, чинний президент іронізує над супротивником і потроху приміряє лаври переможця.

Президент-кандидат Ніколя Саркозі, соціаліст Франсуа Олланд, Жан-Люк Меланшон із Лівого фронту, центрист Франсуа Байру та кандидат від зелених Ева Жоллі. До цих претендентів на президентство однієї з найпотужніших держав Європи ще слід додати Марін Ле Пен, кандидата від ультранаціоналістів, яка щойно поставила крапку в інтризі, штучно створеній її партією Національний фронт, бо зрештою офіційно підтвердила свої наміри боротися за головну посаду Франції.

Декілька днів тому лаври переможця почав приміряти Ніколя Саркозі, який після своїх антишенгенських заяв випередив лідера рейтингів Франсуа Олланда. На радощах Саркозі не втримався від улюблених іронічних зауважень.

«Якби я тут виявився минулого тижня, то мене б супроводжував довгий кортеж спостерігачів, які вимірювали б мій пульс та описували б падіння мого настрою, – сміється президент-кандидат. – Сьогодні слід зауважити, що ці спостерігачі у кращій формі. Вочевидь, щось таки трапилося».

Кандидат Олланд – «Пан Посередність»

З огляду на те, що трапилося саме падіння підтримки Франсуа Олланда серед учасників соціологічних опитувань, він одразу пішов у атаку. У теперішніх виступах представника французьких соціалістів Ніколя Саркозі представлений як «президент багатіїв».Олланд обіцяє, що в разі перемоги на виборах він запровадить 75-відсотковий податок на місцевих мільйонерів. Проте, поруч із конкурентами – чи то Саркозі, чи третьої у рейтингах Марін Ле Пен – Франсуа Олланд програє в одному: йому не вистачає харизми, а поза очі його ще називають «Пан Посередність». Місцеві оглядачі нерідко зауважують, що кандидатом від соціалістів він став випадково, бо з перегонів вибув скандальновідомий Домінік Стросс-Кан.

За результатами опитувань серед французів, якщо у першому турі виборів нинішній президент може претендувати на перемогу, то другий тур може стати для Саркозі фатальним – перемогу все ж пророкують Франсуа Олланду. Не покращують позицій чинного президента все нові й нові компромати. Найважчим із них вважають звинувачення Ніколя Саркозі у тому, ніби у 2007 році його передвиборну кампанію фінансував колишній лівійський диктатор Муаммар Каддафі.

Лайлива лексика чинного президента

Мені наплювати на те, що ви мені кажете. Що саме ви хочете, щоб я вам відповів... Який дурень
Ніколя Саркозі

Не викликають захоплення й фрази кандидата Саркозі, які нерідко межують із брутальною лайкою. Остання з них пролунала під час зустрічі з журналістами у містечку Марн. Коли представник преси поцікавився, чому був застосований сльозогінний газ проти нещодавньої маніфестації металургів заводу Арселор-Міттал, то почув роздратовану відповідь президента: «Мені наплювати на те, що ви мені кажете. Що саме ви хочете, щоб я вам відповів... Який дурень».

Тим часом, його гучна погроза Євросоюзу про можливість виведення Франції з Шенгенського простору та скорочення наполовину дозволів іноземцям на проживання у країні, схоже, має підтримку більшості місцевого населення.

А от для кандидата від соціалістів Франсуа Олланда подібні ідеї мали б згубний наслідок. Традиційно, ті французи, чиє коріння за межами Франції, віддають свої голоси саме за соціалістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG