Доступність посилання

ТОП новини

Секретне обладнання для лікування Тимошенко


Медичне обладнання в Качанівській виправній колонії №54 (Фото пенітенціарної прес-служби Харківської області)
Харків – У Качанівської колонії в Харкові, де вже два з половиною місяці перебуває колишній Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, влаштували у п’ятницю для журналістів показову екскурсію, на якій хвалилися найсучаснішим медичним обладнанням. Під час дня відкритих дверей для преси журналістам показували житлові кімнати, де перебувають засуджені до довічного ув’язнення, виробничі цехи, в яких жінки шиють одяг, та приміщення, в яких мешкають звичайні жінки-засуджені.

Харківські медичні посадовці чекають настанов від свого столичного начальства, як бути з колишнім Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко після рішення Європейського суду з прав людини.

Заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Ігор Шурма, який опікується медичними питаннями, дипломатичний у коментарях щодо можливості шпиталізації Юлії Тимошенко до стаціонару однієї з харківських лікарень.

«Є керівник комісії з обстеження Юлії Тимошенко – перший заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моісеєнко, вона разом з лікарями ухвалюватиме остаточне рішення», – відповів Ігор Шурма на запитання Радіо Свобода.

Судячи з попередніх коментарів керівництва Харківського обласного пенітенціарного управління, вони виконуватимуть рішення столичних високопосадовців.

Стаціонар за ґратамиНе обов’язково, що колишнього прем’єра лікуватимуть в стаціонарі лікарні для звичайних пацієнтів. При сотій виправній колонії, що розташована за межами міста, є міжобласна лікарня для засуджених, отож Юлію Тимошенко можуть туди доправити. А допоки такого рішення немає, керівництво Качанівської колонії переконувало харківських журналістів, що тут створені не гірші умови за стаціонарні.

Лікарі хваляться сучасним обладнанням, яким доповнили вже наявне у колонійській медчастині. Додаткове обладнання привезли сюди з найкращих харківських лікарень, розповіла лікар колонії Тетяна Демченко.

«Ми не купували це обладнання, ми взяли його в тимчасове користування для лікування Юлії Володимирівни. Його зібрали в провідних харківських лікарнях, які спеціалізуються на даній патології. Процедури проводитимуться не в кімнаті де мешкає Юлія Тимошенко, а в іншому приміщенні», – пояснила Тетяна Демченко.

Секретні апарати медиківУсі спроби харківських журналістів розпитати про комплектацію медичних приладів залишилися марними. За словами головного нейрохірурга Головного управління охорони здоров’я обласної адміністрації Юрія Котляревського, це обладнання підбиралося на основі плану лікування Юлії Тимошенко, який складено спільно з лікарями берлінської клініки Шаріте.

«Тут все необхідне за списком та рекомендаціями. Згідно висновків й рекомендацій німецьких медиків ми розписали план лікування», – зауважив Котляревський.У коментарі Радіо Свобода, заступник голови Харківської обласної держадміністрації Ігор Шурма розповів, чим саме поділилися харківські лікарні з Качанівською колонією. «Йдеться про канапу, про ширму і про трьохканальний кардіограф, от і все, і не більше», – сказав Ігор Шурма.

Наразі колишній Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко знайомиться з документом, де прописано медикаментозне та процедурне лікування. «А про усе це обладнання, зібране заради неї, Юлії Тимошенко розкажуть, коли вона дасть згоду на лікування, заявила лікар Юлії Тимошенко в Качанівській колонії Тетяна Демченко.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG