Доступність посилання

ТОП новини

Human Rights Watch закликала Росію не заарештовувати учасників мирних протестів


Правозахисники закликають владу в Росії не дозволяти поліції заарештовувати учасників мирних протестів
Прага – Одна з провідних міжнародних правозахисних організацій Human Rights Watch закликала у вівторок владу в Росії не дозволяти поліції заарештовувати учасників мирних протестів. Речник організації Г’ю Вільямсон наголосив, що демонстрації, котрі пройшли на вихідні в Москві та інших містах Росії, «носили чітко мирний характер» і не давали підстав поліції для арештів їхніх учасників. Радіо Свобода вже повідомляло, що під час пікетування в неділю телестудії НТВ в Останкіно на знак протесту проти показу каналом документального фільму з негативами щодо протестів опозиції, поліція заарештувала до 100 осіб.

Навіть серед журналістів НТВ викликало тривогу те, що поліція в неділю брутально затримувала поблизу телецентру в Останкіно учасників протестів проти замовленого Кремлем документального фільму «Анатомія протесту» про, нібито, грошові та інші подачки учасникам антиурядових протестів у Росії.

Журналістка НТВ Катерина Гордеєва у розмові з Радіо Свобода зауважила: «Як виглядає, це була така професійно зроблена агітка. Якщо там себе хтось впізнає в кадрах реконструкції, якщо це люди з масовки, з керівників цієї масовки, а мені вже казали, що там хтось вже когось впізнавав, то ці люди дійсно повинні подавати в суд на творців цього фільму».

Йдеться також про монтаж у фільмі «Анатомія протестів» матеріалів, знятих опозицією, тобто, про порушення авторських прав та перекручення сюжетів із так званою «опозицією Росії».

Сотні учасників протесту в неділю біля Останкінського телецентру мирно засуджували керівництво НТВ та махінації Кремля в ЗМІ. Демонстранти поклали перед будовою НТВ квіти, котрі символізували смерть свободи ЗМІ в Росії. У відповідь поліція брутально заарештувала понад 100 учасників, серед яких – політики Борис Нємцов та координатор «Лівого фронту» Сергій Удальцов. Над окремими учасниками цієї акції очікують суду. На сьогодні всіх заарештованих вже відпустили, але їм загрожують штрафи за порушення громадського порядку.

Для російської поліції це звичні арешти – правозахисник

Окрім Москви, протести відбувалися минулого тижня на півдні Росії, в Краснодарському краї, де поліція без підстав заарештувала понад 20 учасників екологічного протесту – їм загрожують суди та штрафи за нібито «порушення громадського порядку та організацію несанкціонованих акцій».

Генпрокуратура Росії завела кримінальну справу за статтею про «заклики до масових безладів» на журналіста Аркадія Бабченка, який донедавна працював у «Новій газеті». Йдеться про його заклик у блозі до участі в мітингу 5 березня «За чесні вибори».

Тому Human Rights Watch закликає російську владу не заарештовувати та не переслідувати учасників мирних мітингів у Росії. Директор департаменту Європи і Середньої Азії в Human Rights Watch Г’ю Вільямсон заявив, що «демонстрації протягом вихідних носили явно мирний характер», і що «активісти не зробили нічого такого, щоб спонукати поліцію на дії та втручання». Вільямсон також наголосив, що арешти 17-го і 18 березня є «звичними для російської поліції, котра наступає на мирних протестуючих».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG