Доступність посилання

ТОП новини

Євродепутат: Тимошенко не є проєвропейською (світова преса)


Газети звертають увагу і на посилення правлячої в Україні Партії регіонів перед парламентськими виборами
Прага – Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко відповів через впливову американську газету на відкритий лист європейських міністрів, у якому глава українського зовнішньополітичного відомства переконує Захід у євроінтеграційному курсі Києва, закликає поважати рішення українських судів у корупційних судових справах над колишніми чільними урядовими чиновниками (Тимошенко, Луценко). Польські політики вважають, що «Віктор Янукович не виправдав сподівань» Заходу та закликають «рятувати «Східне партнерство», яке не працює». Газети звертають увагу на посилення правлячої в Україні Партії регіонів Віктора Януковича перед парламентськими виборами.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко оприлюднив на сторінках The New York Times відповідь на лист 5 міністрів закордонних справа ЄС під назвою «Сповзання України», котрий був оприлюднений цією ж газетою 5 березня. Грищенко каже у цій відповіді що цінує «точку зору міністрів ЄС» і додає, що йому все ж важливі факти, а не оцінки, й тому викладає у цьому листі п’ять «важливих фактів» щодо України:

«1. Україна вірна ідеї європейських цінностей. Ми не сповзаємо, а робимо значні кроки до повної інтеграції в ЄС. Минулого року ми успішно завершили переговори з ЄС з угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі. Ця угода відповідає найбільшим інтересам обох сторін – України та ЄС.

2. Україна здійснює сміливу програму реформ, на яку не насмілювалися попередні уряди.

3. Нинішній уряд України домігся зростання ВВП на 5 відсотків в умовах глобальної фінансової кризи, незважаючи на «драконівські ціни на російський газ, котрі ми зобов’язані платити завдяки угоді з Росією від 2009 року, підписаної Тимошенко. Це смішно, але сьогодні ця угода спонукає Україну купувати дешевший російський газ із Німеччини, аніж прямо з Росії.

4. Суди над колишніми українськими чиновниками за обвинуваченням їх у корупції дуже подібні до судів, наприклад, в Хорватії чи Ісландії. Підхід то й же: Яке б судове рішення не було, його необхідно поважати – вдома і у світі.

5. На виборах Президента України у 2010 році Віктор Янукович чесно виграв у Юлії Тимошенко. Одна лише Тимошенко ці вибори не визнала. Президент Янукович сьогодні заявив, що парламентські вибори осені 2012 року будуть вільними та справедливими. Україна вже розіслала запрошення міжнародним спостерігачам на ці вибори».

Польське видання Krytyka Polityczna опублікувала інтерв’ю євродепутата з Варшави та прихильника України Павла Коваля, котрий вважає, що нині взаємини між Польщею та Україною переживають не кращі часи. Виною цьому є нинішня влада Президента Януковича, яка гальмує євроінтеграційні процеси та розчарування самих українців після провалу Помаранчевої революції, вважає Коваль. Він наголошує, що «Янукович не виправдав сподівань на великі зміни» і тому, на думку польського євродепутата, не дивлячись на «пробандерівські» викрутаси Ющенка, він все ж «повинен залишитися в пам’яті, як проєвропейський політик». Тоді, як, наприклад, Юлія Тимошенко таких асоціацій у Павла Коваля не викликає і він називає її «типом прагматичного політика, найбільше поширеного серед місцевих українських політиків». Павел Коваль також вважає, що «є загроза, що «Східне партнерство» ЄС залишиться «сезонним» проектом польського головування… зараз воно фактично не функціонує». Тому євродепутат із Варшави закликає «рятувати «Східне партнерство» шляхом «створення якогось крупного інституціонального проекту».

Австрійська Die Presse вважає, що правляча в Україні Партія регіонів шляхом поглинання «Сильної України» Сергія Тігіпка посилює свої позиції перед осінніми парламентським виборами в Україні. Видання не виключає, що Тігіпко відтіснить у керівництві Партії регіонів 64-річного главу нинішнього уряду Миколу Азарова, котрий, як подейкують, «може скоро піти на пенсію та жити у Відні, де син Азарова є власником землі.., хоча сам Азаров мовчить з цього приводу». Автор статті в австрійські газеті, київський кореспондент Юта Зоммербауер, наводить думки експертів на рахунок того, що інші, дрібніші політичні партії в Україні «могли б діяти за прикладом партії Сергія Тігіпка», бо «за 6 місяців до виборів у парламент воля до об’єднання у владних політичних сил особливо чітко виражена». Та й дрібні партії України, як каже експерт з Відня Вінфрід Шнайдер-Детерс, самі не проти такого об’єднання заради «шматка владного пирога».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG