Доступність посилання

ТОП новини

У Молдові склав присягу новий президент


У Молдові сьогодні склав присягу новий президент країни Ніколає Тімофті на спеціальному засіданні парламенту.

На церемонії інавгурації були присутні двоє з трьох післярадянських президентів Молдови, але не прийшов попередній президент, представник Партії комуністів Владімір Воронін. Депутати-комуністи також бойкотували інавгурацію.

Їхня партія вважає вибори голови держави і самого нового президента нелегітимними.

Ніколає Тімофті обрав на президента тиждень тому парламент Молдови голосами 62 депутатів зі 101 за мінімально необхідної кількості в 61. Його кандидатуру висунув владний Альянс за європейську інтеграцію. Фракція комуністів не брала участі в голосуванні.

Після свого обрання у парламенті Тімофті заявив, що Молдова нині потребує національної ідеї, яка зможе об’єднати розколоте суспільство. Такою ідеєю, на думку новообраного президента, має стати європейська інтеграція.

Це була восьма спроба парламенту обрати президента Молдови за два з половиною роки. Молдова не мала президента з вересня 2009 року, обов’язки голови держави виконував відтоді голова парламенту. За цей час у парламенті кілька разів відбувалися невдалі вибори президента, через що, відповідно до Конституції Молдови, парламент уже двічі достроково розпускали.

63-річний Ніколає Тімофті, юрист за освітою, до обрання очолював Вищу раду магістратури, як у Молдові називається найвищий орган суддівського самоврядування.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG