Доступність посилання

ТОП новини

Слідство зібрало досить доказів провини Тимошенко у «справі ЄЕСУ», а оцінять їх прокуратура і суд – голова СБУ


Слідче управління Служби безпеки України зібрало достатньо доказів провини колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко для передання до суду кримінальної справи щодо діяльності корпорації «Єдині енергетичні системи України», заявив голова Служби безпеки України Ігор Калінін в оприлюдненому в суботу інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За його словами, після ознайомлення Тимошенко та її захисників із матеріалами справи у встановлений судом термін, до 28 березня, кримінальну справу з обвинувальним висновком буде направлено до прокуратури Харківської області. «Після цього прокурор за наявності підстав вирішуватиме питання про направлення справи до суду для розгляду по суті», – сказав він.

При цьому голова СБУ наголосив: «Безпосередню оцінку доказам у кримінальній справі дає прокурор при затвердженні обвинувального висновку. А після оцінку даватиме суд». Він додав, що рішення про те, який суд розглядатиме «справу ЄЕСУ», не є в компетенції СБУ.

Проти колишнього Прем’єр-міністра розслідують кілька кримінальних справ, зокрема, щодо діяльності корпорації «Єдині енергетичні системи України», яку Юлія Тимошенко свого часу очолювала. Розслідування більшої частини епізодів «справи ЄЕСУ» завершене, за кількома епізодами ще триває.

Сама Тимошенко відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові, вже засуджена до семи років позбавлення волі в іншій кримінальній справі, так званій «газовій справі», за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією 2009 року.
XS
SM
MD
LG