Доступність посилання

ТОП новини

Клюєв: позаблоковий статус дає можливість Україні стати «гравцем континентального масштабу»


Секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв вважає, що позаблоковий статус України, закріплений у нині чинному законі «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики», її географічне розташування й унікальний потенціал створюють передумови для перетворення України на «активного гравця континентального масштабу».

Як заявив він у своїй статті виданню «Дзеркало тижня. Україна», оприлюдненій на його сайті DT.UA, тому РНБО має стати центром, здатним акумулювати інформацію про виклики України, передбачити всі варіанти розвитку ситуації і оперативно пропонувати комплексне рішення в інтересах країни.

«Таких викликів і ризиків чимало. На тлі світової фінансово-економічної кризи, глобальних продовольчих проблем і загострення суперництва за енергетичні ресурси ціла низка процесів несуть у собі як потенційні загрози, так і певні можливості для України. Ми мусимо враховувати загострення ситуації навколо Ірану і нарощування конфліктного потенціалу на Близькому Сході та в Північній Африці, посилення геополітичного й геоекономічного впливу Китаю та інших країн, що зростають. Також ідеться про гальмування процесу євроінтеграції, напруженість ситуації навколо загальноєвропейської системи ПРО, інтеграційні проекти на просторі колишнього СРСР при наявних заморожених конфліктах. Україна може брати участь у їхньому розв’язанні», — зазначає секретар РНБО.

За його словами, Україна повинна активніше співпрацювати з сусідами у вирішенні складних питань двосторонніх відносин не тільки в економіці, а й на інших напрямах, зокрема, у сфері договірно-правового оформлення спільних кордонів, впевненіше обстоювати власні інтереси в різних сферах, зокрема, і в гуманітарній.

За словами Клюєва, своє першочергове сьогоднішнє завдання він вбачає насамперед у тому, щоб посилити ефективність і практичну віддачу в повсякденній роботі Ради, підвищити якість прийнятих нею рішень, покращити координацію всіх органів влади в реалізації рішень РНБО.

Андрій Клюєв, який раніше був першим віце-прем’єр-міністром і міністром економіки, був призначений на секретаря РНБО 14 лютого, коли Президент звільнив із цієї посади Раїсу Богатирьову.

Україна після приходу Віктора Януковича на президентську посаду проголосила позаблоковий статус і відмовилася від попереднього курсу на вступ до НАТО, який був розроблений під керівництвом того ж Віктора Януковича як Прем’єр-міністра за Президента Леоніда Кучми 2004 року і який передбачав можливість вступу України до НАТО вже в 2008 році.
XS
SM
MD
LG