Доступність посилання

ТОП новини

Кофі Аннан прибув до Росії через кризу в Сирії


Спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав у Сирії Кофі Аннан прибув у суботу до Росії для переговорів щодо сирійської кризи. У неділю він має провести переговори з президентом і міністром закордонних справ Росії, а в вівторок провести переговори щодо Сирії в Китаї.

Міністерство закордонних справ Росії в п’ятницю заявило, що зустрічі Аннана в Москві будуть зосереджуватися на «пошукові мирного вирішення внутрішнього сирійського конфлікту».

Росія і Китай раніше цього тижня не стали виступати проти схвалення заяви голови Ради безпеки ООН, яка висловила підтримку мирному планові Аннана для Сирії, але не обов’язкова до виконання. Раніше вони двічі блокували ухвалення резолюцій Ради безпеки щодо Сирії.

Тим часом у Сирії попри цю заяву, яка, зокрема, закликає сторони сирійського конфлікту припинити бойові дії, в суботу тривали обстріли урядовими військами регіонів, які контролює опозиція.

За оцінками ООН, у перебігу повстання проти авторитарного режиму президента Сирії Башара аль-Асада, яке почалося рік тому, і його придушення загинули понад вісім тисяч людей.
XS
SM
MD
LG