Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі ув’язненого опозиціонера, який голодує, перевели до психлікарні


Білоруського опозиціонера Сергія Коваленка, який тримає тривалу голодівку протесту проти свого ув’язнення, вночі перевели до психіатричного відділення, повідомили сьогодні в колонії його матері.

Як повідомив Радіо Свобода присутній при цьому виконувач обов’язків голови опозиційної Консервативно-християнської партії БНФ Юрій Беленький, їм у колонії сказали, що не мають іншого способу вивести Сергія Коваленка з голодівки, ніж перевести його до психвідділення, щоб на підставі поставленого там діагнозу вдатися до примусового годування.

Сергій Коваленко голодує з перервою з середини грудня минулого року на протест проти свого затримання й ув’язнення на 25-місячний термін, до якого його засудили, звинувативши в порушенні умов домашнього обмеження волі.

37-річного Сергія Коваленка, члена Консервативної християнської партії «БНФ», засудили на початку 2010 року до 3 років позбавлення волі умовно з обмеженням свободи за те, що він поставив на верхівці новорічної ялинки в центрі Вітебська національний білоруський біло-червоно-білий прапор, який у нинішній Білорусі заборонений як «незареєстрована символіка».

Опозиціонер називає свою справу політично мотивованою. Справа Сергія Коваленка привертає значну увагу у світі, де його вважають в’язнем сумління.
XS
SM
MD
LG