Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі засудили ще одного активіста опозиції


Суд у Вітебську в Білорусі визнав у п’ятницю опозиційного активіста Сергія Коваленка винним у порушенні умов умовного покарання і засудив його на 25 місяців (2 роки і 1 місяць) ув’язнення в колонії загального режиму.

Присутній на процесі тимчасовий повірений у справах Польщі Вітольд Юраш заявив іще до оголошення вироку, що очікує на офіційну реакцію на цю справу Європейського Союзу наступного тижня.

Суд, який почався в середу, довелося кілька разів переривати для медичних оглядів Коваленка, стан здоров’я якого значно підірваний через його голодівку протесту проти затримання, за час якої втратив принаймні 25 кілограмів ваги.

37-річного Сергія Коваленка, члена Консервативної християнської партії «БНФ», засудили на початку 2010 року до 3 років позбавлення волі умовно з обмеженням свободи за те, що він поставив на верхівці новорічної ялинки в центрі Вітебська національний білоруський біло-червоно-білий прапор, який у нинішній Білорусі заборонений як «незареєстрована символіка». У грудні 2011-го його затримали й нині засудили за порушення умов обмеження свободи.

Опозиціонер називає свою справу політично мотивованою. Справа Сергія Коваленка привертає значну увагу у світі, де його вважають в’язнем сумління.
XS
SM
MD
LG