Доступність посилання

ТОП новини

В Азербайджані знову відхилили клопотання ув’язненого активіста


Суд у столиці Азербайджану Баку відхилив сьогодні чергове клопотання щодо умовно-дострокового звільнення молодіжного активіста Бахтіяра Гаджиєва, випускника Гарвардського університету у США, який відбуває дворічне ув’язнення, звинувачений в ухилянні від призову до війська.

Напередодні розгляду клопотання група викладачів Гарварду звернулася з листом до президента Азербайджану Ільгама Алієва, закликаючи його звільнити Бахтіяра Гаджиєва.

Зі схожими закликами звільнити Гаджиєва й інших політичних в’язнів зверталася до влади Азербайджану й низка правозахисних організацій.

Попереднє клопотання Гаджиєва відхилили в грудні.

Його арештували в березні минулого року й відтак засудили до двох років позбавлення волі, визнавши винним в ухилянні від військової служби, як стверджувало слідство, протягом п’яти років.

Сам Гаджиєв вини не визнає. За його словами, він на законних підставах отримував відстрочку від служби в зв’язку з навчанням в університетах Азербайджану та США. Активіст також заявив, що не міг ухилятися від служби у війську в той час, як був зареєстрований кандидатом на депутата на парламентських виборах 2010 року.

Гаджиєв і його соратники вважають, що кримінальна справа проти нього була сфабрикована у зв’язку з його закликами в соціальних мережах до молоді вийти на акції протесту проти влади в березні минулого року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG