Доступність посилання

ТОП новини

Азербайджан заперечує, що надає Ізраїлеві доступ до військових летовищ


Влада Азербайджану заперечила сьогодні повідомлення американського журналу, що він надав Ізраїлеві доступ до своїх військових летовищ для можливого ізраїльського удару по ядерних об’єктах сусіднього Ірану.

Як заявив речник апарату президента Азербайджану, такими повідомленнями зовнішні сили намагаються розпалити ворожнечу між його країною й Іраном.

Стаття в журналі Foreign Affairs цитує неназвані джерела у владі США про те, що Азербайджан нібито дозволив військово-повітряним силам Ізраїлю використовувати свої військові аеродроми неподалік кордону з Іраном.

Раніше обидві країни вже заявляли, що, попри суперечності, їхні відносини лишаються добросусідськими. Зокрема, міністр оборони Азербайджану наголошував, що його країна ніколи не дозволить використати свою територію як платформу для нападу на Іран.

Відносини Баку й Тегерана погіршилися після повідомлень минулого місяця, що Азербайджан закупив озброєнь в Ізраїлю на приблизно 1 мільярд 600 мільйонів доларів.

Того ж місяця Іран звинуватив Азербайджан у допуску на свою територію працівників ізраїльської розвідки після затримання там осіб, підозрюваних у зв’язках із Іраном, які нібито мали намір скоїти напади на території Азербайджану.

Ізраїль протягом останніх кількох місяців неодноразово заявляв, що не виключає можливості завдати воєнного удару по об’єктах суперечливої ядерної програми Ірану.
XS
SM
MD
LG