Доступність посилання

ТОП новини

Луценка не випустили з СІЗО до суду


В апеляційного суду будуть підстави звільнити Юрія Луценка – адвокат
Київ – Юрія Луценка не змогли доправити зі слідчого ізолятора до Печерського районного суду Києва. Через це розгляд справи проти екс-міністра внутрішніх справ щодо обвинувачення у незаконній організації стеження у 2009 році за водієм тодішнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка – Володимиром Давиденком – у рамках розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка перенесений на 23 квітня. Як повідомили у суді, підсудний не був доставлений через те, що конвой не мав відповідного дозволу, оскільки Луценко на даний час числиться за апеляційним судом. Водночас, на думку адвоката Юрія Луценка, його підзахисного могли не доправити до суду з метою затягування розгляду справи.

Захист колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка підготував клопотання про закриття кримінальної справи проти нього за епізодом щодо незаконної організації стеження. Про це повідомив адвокат Луценка Олексій Баганець. Він зазначив, що раніше під час судового розгляду потерпілий заявив, що себе таким не вважає і не має претензій до екс-міністра. Утім, за словами представника держобвинувачення прокурора Дмитра Лобаня, відмова потерпілого від своїх свідчень не вплине на порядок розгляду справи.

«Відповідно до чинного Кримінально-процесуального закону, ми у будь-якому випадку повинні викликати потерпілого і спитати особисто його думку з цього приводу. Будь-які заяви потерпілого не зобов’язують суд припиняти судовий розгляд. У будь-кому випадку судовий розгляд повинен бути продовжений з постановленням відповідного судового рішення. У суді перебувають матеріали кримінальної справи, які повинні бути досліджені судом у повному обсязі», – сказав Лобань.

17 квітня відбудеться засідання Страсбурзького суду у справі Луценка – Баганець

Олексій Баганець також висловив припущення, що його підзахисного не доправили до суду навмисно. Він пнаголосив, що Юрій Луценко не може числитися тільки за Апеляційним судом, оскільки у справі, яка виділена в окреме провадження, він повинен числитися за Печерським районним судом. Відтак, на думку адвоката, розгляд намагаються затягти. Влада визначиться, що робити з Луценком, після розгляду апеляції на вже оголошений вирок екс-міністру. А це у свою чергу відбуватиметься після розгляду заяви захисту в Страсбурзькому суді, зауважив Баганець.

«17 квітня відбудеться відкрите засідання Європейського суду з прав людини, де буде розглядатися позов Луценка з приводу його незаконного затримання та утримання під вартою. Звичайно, якщо Європейський суд прийме рішення, а я у цьому переконаний, що він незаконно був затриманий і незаконно утримувався під вартою, то це може стати підставою для апеляційного суду, для звільнення його з-під варти, навіть під час розгляду апеляції», – наголосив Баганець.

Рішення Страсбурзького суду нічого не змінить, бо Луценко має вирок – Захаров

Водночас правозахисник Євген Захаров у коментарі для Радіо Свобода відзначив, що звільнення Юрія Луценка з-під варти – це малоймовірний результат розгляду його заяви у Європейському суді з прав людини щодо незаконного утримання під вартою.

«Я абсолютно впевнений, що суд визнає це порушення. Далі йтиметься про ненадання належної медичної допомоги. Заявники це кваліфікують як нелюдське поводження. Яке тут буде рішення суду, важко прогнозувати. Буде також розглядатися питання про порушення 18-ї статті Європейської конвенції. Якщо суд визнає це порушення, це фактично буде означати, що переслідування Луценка є політичним. Але це нічого не буде означати, оскільки Луценко вже має вирок», – вважає Захаров.

15 травня Апеляційний суд Києва розпочне розгляд скарги Юрія Луценка на вирок Печерського райсуду Києва, ухвалений у лютому 2012 року: 4 роки позбавлення волі з конфіскацією майна, з позбавленням права обіймати керівні посади і рангу державного службовця.

Він був звинувачений у нецільовому використанні бюджетних коштів на святкування Дня міліції у 2008-2009 роках. Крім того, Луценко обвинувачувався у незаконному оформленні на роботу в МВС особистого водія Леоніда Приступлюка і в порушеннях, пов’язаних із наданням квартири та нарахуванням йому пенсії.

Юрій Луценко був затриманий 26 грудня 2010 року. Його утримують у Лук’янівському СІЗО.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG