Доступність посилання

ТОП новини

Азаров: стандарти на виготовлення сиру є однаковими для експорту та внутрішнього ринку


Українські сири виготовляють за загальним стандартам як для експорту, так і для внутрішнього ринку. Про це на своїй сторінці у Facebook написав Прем’єр-міністр Україна Микола Азаров.

«Жодних спеціальних сортів сиру для зовнішнього і внутрішнього ринку в Україні не виробляють, оскільки у нас діють загальні стандарти для виготовлення продукції як для споживання всередині країни, так і за її межами», – зазначив глава уряду.

За його словами, надпис на упаковці може бути мовою країни, куди імпортують сир, але якість продукції обов’язково має бути однаковою. «Тому не хвилюйтеся», – заявив Азаров у відповідь на запитання користувачів соцмережі, чи відрізняється якість продукції, призначеної для внутрішнього ринку та для експорту.

Із 7 лютого російська сторона запровадила заборону на ввезення до країни сирів деяких українських виробників. Росспоживстандарт пов’язав заборону з тим, що українська продукція не відповідає техрегламенту Російської Федерації на молоко і молочну продукцію.

Російські експерти вже перевірили виробництво сиру на одному з українських підприємств, яке раніше експортувало свою продукцію у Росію. Очікується, що на початку наступного тижня фахівці Росспоживстандарту прибудуть в Україну для інспекції кількох інших підприємств.

Цього тижня міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко – за результатами зустрічі з головою Росспоживстандарту Геннадієм Онищенком – повідомив, що «обмеження на тверді та напівтверді сири українського виробництва з боку Російської Федерації буде знято після опрацювання тих зауважень, які висловила російська сторона під час перевірки українських підприємств».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG