Доступність посилання

ТОП новини

Карпачова: засідання суду у справі Іващенка відбувалося із порушенням прав людини


Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова вважає, що судове засідання у справі колишнього тимчасового виконувача обов’язків міністра оборони України Валерія Іващенка в понеділок у конвойній кімнаті Печерського райсуду відбувалося з грубими порушеннями прав людини.

«Я вперше бачу, щоб в Україні судове засідання відбувалося в конвойній кімнаті. Безумовно, це є грубим порушенням прав людини. Двоє підсудних перебували в цій конвойній кімнаті: один перебував у лежачому стані, це Валерій Іващенко, а другий – Сергій Міхєєв – перебував у так званій «склянці». Вони були в такому стані в конвойній кімнаті п’ять годин, без доступу до санвузла, без ковтка води. І в такому стані перебували всі – судді, прокурори, адвокати», – сказала омбудсмен журналістам після завершення судового засідання в понеділок.

Крім того, Карпачова заявила, що сумнівається, що колегія суддів Печерського районного суду Києва у змозі за дві доби написати об’єктивний вирок Іващенку.

«По такій складній справі, коли люди майже півтора року перебувають в умовах ув’язнення, за два дні написати вирок. Це взагалі виникає питання: чи це можливо зробити, чи ні. Принаймні, в мене як у правозахисника виникає таке питання: чи може бути обґрунтованим вирок написаний», – сказала Карпачова.

Сьогодні стало відомо, що вирок у справі Іващенка суд має виголосити 12 квітня, в четвер.

Головним управлінням військових прокуратур Генеральної прокуратури України 20 серпня 2010 року було порушено кримінальну справу за звинуваченням Іващенка у зловживанні службовим становищем
XS
SM
MD
LG