Доступність посилання

ТОП новини

Президент доручив збільшити видатки на покращення умов утримання в СІЗО


Президент України Віктор Янукович доручив прем’єру Миколі Азарову підготувати та подати на розгляд Верховної Ради проект змін до закону «Про державний бюджет України на 2012 рік» щодо збільшення видатків на поліпшення матеріально-побутових умов тримання осіб в установах попереднього ув’язнення та їх медико-санітарного забезпечення. Про це повідомила прес-служба Мін’юсту.

Доручення Президента також адресовано міністру юстиції Олександру Лавриновичу, голові Державної пенітенціарної служби Олександру Лісіцкову та Генеральному прокурору Віктору Пшонці.

Зокрема, Лавриновичу та Лісіцкову Президент доручив привести у відповідність до міжнародно-правових стандартів підзаконні нормативно-правові акти України щодо правил тримання осіб, узятих під варту.

Крім того, Президент доручив Віктору Пшонці організувати перевірку висвітлених у ЗМІ фактів порушення вимог закону в київському СІЗО, а також на час перевірки відсторонити від виконання службових обов’язків керівництво й інших причетних осіб Лук’янівського СІЗО.

Раніше цього місяця в ефірі телеканалу TVi показали фільм-розслідування «В’язниця №1» – про умови утримання в’язнів у Лук’янівському СІЗО у Києві.

Напередодні у столичній прокуратурі повідомили, що начальника цього слідчого ізолятора тимчасово відсторонено від виконання обов’язків. Окрім того, перевірки умов утримання в’язнів призначені не лише у Лук’янівському СІЗО, але й у низці інших слідчих ізоляторів в Україні.
XS
SM
MD
LG