Доступність посилання

ТОП новини

У Росії затримали демонстрантів на підтримку Pussy Riot


У столиці Росії Москві поліція затримала сьогодні не менш як 30 прихильників трьох арештованих дівчат, як вважають, членів жіночого панк-гурту Pussy Riot, яких звинувачують у хуліганстві через їхній виступ у православному храмі проти прем’єр-міністра і на той час кандидата на президента Росії Володимира Путіна.

Кількадесят учасників демонстрації підтримки, серед яких були відомі російські громадські й культурні діячі, зібралися біля приміщення суду, який розглядає продовження терміну досудового арешту дівчат, що збігає 24 квітня. Там же були присутні й супротивники панк-гурту, і між обома групами сталося кілька сутичок.

Дата початку процесу в справі дівчат іще не оголошена.

Низка правозахисників та громадських діячів заявляла, що вважає арештованих імовірних учасниць гурту в’язнями сумління, яких переслідують за висловлення їхніх поглядів, а висунені їм звинувачення в кримінальному злочині хуліганства суперечать російському законодавству.

21 лютого, напередодні президентських виборів у Росії, феміністська панк-група Pussy Riot влаштувала перфоманс біля входу до вівтаря храму Христа-Спасителя в Москві, виконавши пісню зі словами «Богородице-Діво, Путіна прожени». Учасниці акції заявили, що їхній виступ був «панк-молебнем». Обличчя учасниць виступу були закриті масками, і арештовані заперечують причетність до цієї акції протесту.
XS
SM
MD
LG