Доступність посилання

ТОП новини

Президент Обама і доступність вищої освіти


Нью-Йорк – Президент Сполучених Штатів Барак Обама виступив проти підвищення відсоткових ставок за студентськими кредитами. Студентські позики можуть подорожчати влітку, якщо Конгрес не вживе відповідних заходів. Водночас Обама наголосив на зв’язку між вищою освітою та успішною кар’єрою.

За підрахунками економістів, рівень безробіття серед американців, що закінчили коледж, удвічі менше, ніж у середньому по країні. Причому, йдеться не лише про стандартний університетський курс, 4 роки, а й про дворічний коледж.

Барак Обама вважає, що рівень безробіття, який нині вельми високий – понад 8 відсотків, міг би істотно знизитися. Робочі місця є, стверджує Президент, але вони подекуди лишаються незаповненими, бо бракує кваліфікованих працівників.

«Я зустрічав чимало американців, які оббивали пороги, шукаючи роботу, але переконувалися у необхідності набути нову кваліфікацію. Водночас я бачив чимало працедавців, які шукали працівників, але не могли знайти людей з потрібними кваліфікаціями», – сказав Барак Обама.

Двірники з дипломом

Освіта у США потрібна всюди – як професійна, так і загальна. У Нью-Йорку, наприклад, без диплома про середню освіту вас не візьмуть навіть прибиральником сміття (щоправда, назва цієї позиції «санітарний працівник» із заробітком приблизно 3 з половиною тисячі доларів на місяць плюс пільги).

На думку Президента Обами, «в Америці вища освіта не мусить вважатися розкішшю. Це економічна необхідність, яка повинна бути доступною кожній родині».

Промовляючи перед студентами Флоридського Атлантичного університету, Президент навів власний приклад.

«Якщо ви опинилися у Флоридському Атлантичному університеті завдяки фінансовій допомозі, студентській позичці або стипендії – саме так, до речі, я зміг здобути вищу освіту, як і моя дружина здобула вищу освіту – від цього виграєте не лише ви. Виграє від цього та компанія, яка дасть вам роботу і заробить на цьому завдяки вашій майстерності», – переконував Обама.

Президент США виступить зі своїми пропозиціями щодо забезпечення доступної вищої освіти в університетах штатів Північна Кароліна, Айова і Колорадо, результати голосування в яких є важливими для підсумків президентських виборів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG