Доступність посилання

ТОП новини

Митці підтримали італійський музей, який палить картини


Музей спалює твори зі своєї колекції, щоб привернути увагу до недостатнього фінансування мистецтва в Італії
Музей в Італії спалює твори зі своєї колекції, щоб привернути увагу до недостатнього фінансування мистецтва в цій країні. Куратор музею Антоніо Манфреді каже, що музей доведеться закрити, якщо він не отримає допомоги від італійської влади чи європейських установ. Офіційної реакції немає, але відчайдушна боротьба музею за виживання сподобалася митцям у низці європейських країн.

Антоніо Манфреді давно відомий як один із найрадикальніших музейних директорів в Італії. Але його останнє дійство вражає. Музей почав спалювати картини зі своєї збірки 17 квітня і збирається щотижня таким чином знищувати по три твори доти, доки туди не завітає особисто міністр культури Італії, щоб допомогти.

«В Італії щомісяця закривається 5-6 музеїв. Ми цього не хочемо. Це революція, щоб намагатися змінити політичний менталітет італійців», – пояснює Манфреді.

Він керує музеєм сучасного мистецтва в місті Казоріа неподалік від Неаполя з 2005 року. За словами директора, в музею виникли проблеми з фінансуванням після виставки, яка розсердила місцеву мафію, Каморру.

Опинившись під загрозою закриття, нині музей – за згодою митців – спалює картини, а їх у збірці близько тисячі. Німецька художниця Астрід Штефгас каже, що спершу вагалася, але зрештою погодилася на пропозицію італійського куратора.

«Спершу для мене це був шок. Я думаю, що це важке питання, спалювати мистецтво. Це також табу, дуже серйозна річ. Але якщо це може допомогти, то це добра справа. Тому я вирішила її підтримати», – каже художниця.

Антоніо Манфреді говорить, що знищення картин розриває серце, але воно необхідне. «Кожна мистецька робота це частина мого життя. Це жахливо їх знищувати», – наголошує він.

Реакція у світі

Це не перша спроба італійського музейника привернути увагу. Минулого року він написав листа до канцлера Німеччини Анґели Меркель із проханням про притулок для музею, заявивши, що італійський уряд не дбає про культурну спадщину країни. Берлін на це не відповів.

Тим часом остання акція Манфреді привернула увагу європейських митців. Низка британських і німецьких художників також підпалили свої твори на знак солідарності.

Суперечливу акцію в Італії провели на тлі суворих бюджетних скорочень культурних установ, які почав ще уряд колишнього прем’єра Сільвіо Берлусконі.

Світ звернув увагу на невтішний стан італійських культурних пам’яток 2010 року, коли почав руйнуватися археологічний комплекс в Помпеях. Після скандалу італійський уряд на чолі вже з Маріо Монті виділив понад 100 мільйонів євро, щоб врятувати одну з найвідоміших у світі археологічних пам’яток.

Над матеріалом працювали: Okropir Rukhadze, Claire Bigg

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG