Доступність посилання

ТОП новини

Військова хунта в Малі заявляє про придушення контрперевороту


Владна в африканській державі Малі військова хунта оголосила сьогодні, що придушила спробу частини військових, лояльних до скиненого президента Амаду Тумані Туре, влаштувати контрпереворот у столиці країни Бамако.

Як заявив представник хунти в виступі на державному телебаченні, сутички, які спалахнули вчора ввечері, влаштували «закордонні елементи за підтримки деяких темних сил у нашій країні».

Стрічка новин на екрані при цьому інформувала, що хунта далі контролює приміщення держтелерадіо, аеропорт і велику військову базу неподалік, яка є її штаб-квартирою.

Водночас агентства повідомляють із посиланням на очевидців, що збройні сутички в місті далі тривають.

Сьогодні ж за посередництва президента сусідньої Буркіна-Фасо Блеза Компаоре мали початися переговори про повернення Малі до конституційного ладу під керівництвом військової хунти, але напередодні її лідер відмовився від мирного плану західноафриканського об’єднання ECOWAS, який передбачав ввести в країну миротворчі військові загони.

У Малі від початку квітня, після офіційної відставки Амаду Тумані Туре, формально існує цивільна влада, але реально владу зберігає військова хунта, яка 22 березня оголосила, що скидає президента, припиняє чинність конституції і бере владу в країні. Ця частина військових звинуватила президента в тому, що він не зміг впоратися з повстанням на півночі країни, яке влаштував місцевий народ туарегів. Уже після перевороту, 6 квітня, повстанці, які контролюють північну більш як половину території Малі, одностороннього проголосили там ніким не визнану «незалежну державу Азавад».
XS
SM
MD
LG