Доступність посилання

ТОП новини
27 січня 2021, Київ 21:25

У Росії вперше засудили порушника «закону про пропаганду гомосексуалізму»


У Санкт-Петербурзі в Росії винесли вирок за регіональним законом, спрямованим проти «пропаганди гомосексуалізму і педофілії серед неповнолітніх», повідомив сьогодні засуджений, гей-активіст Микола Алексеєв. Як вважають, це перший вирок за цим місцевим законом.

За словами Алексеєва, суд у Санкт-Петербурзі, як і передбачає цей закон, оштрафував його на 5 тисяч рублів (майже 1 тисячу 400 гривень), визнавши, що активіст «поширював серед неповнолітніх пропаганду гомосексуальних відносин» тим, що підняв минулого місяця в людному місці плакат «гомосексуалізм – це не збочення».

Алексеєв заявив, що оскаржить вирок.

У Санкт-Петербурзі, який є другим найбільшим містом Росії і окремим адміністративним регіоном, наприкінці лютого ухвалили поправки до регіонального закону про адміністративні правопорушення, які запровадили адміністративне покарання в вигляді штрафів за «пропаганду гомосексуалізму і педофілії серед неповнолітніх»; у квітні ці поправки набули чинності.

Подібний законопроект у загальноросійському масштабі перебуває й на розгляді в Державній думі Росії.

Гомосексуальні відносини в Росії перестали бути злочином 1993 року, але в країні існують сильні упередження проти гомосексуалів.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG