Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура перевіряє заяви Карпачової, та без обшуків


Генеральна прокуратура України повідомила в суботу, що не проводила і не проводить обшуків в офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини, але здійснює перевірку за заявою попереднього омбудсмана Ніни Карпачової щодо застосування сили до колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Як повідомили агентства з посиланням на прес-службу Генпрокуратури, раніше від Карпачової надійшла така заява, і за нею, а також за інформацією, яку Карпачова оприлюднювала в пресі, органи прокуратури почали перевірку. У її перебігу встановили, що працівники секретаріату Карпачової були під її тиском змушені зробити висновки щодо тілесних ушкоджень Тимошенко за фотографіями. Цю інформацію зараз перевіряють, а також здійснюють інші заходи, щоб встановити об’єктивність фактів, які викладала Карпачова, повідомили в Генпрокуратурі.

Раніше в суботу у Службі безпеки України вже заперечили заяву попереднього уповноваженого Верховної ради з прав людини Ніни Карпачової, ніби раніше того ж дня працівники СБУ провели обшук в офісі омбудсмана. Як повідомили агентства з посиланням на прес-центр СБУ, працівники Служби безпеки не вели там ніяких обшуків чи будь-яких інших слідчих дій.

Ніна Карпачова, зокрема, заявляла в інтерв’ю Радіо Свобода, що в суботу вранці представники СБУ почали обшуки в кабінетах працівників офісу омбудсмана, а кількох колишніх співробітників офісу омбудсмана викликали на допит у слідче управління прокуратури Києва для дачі певних свідчень у справі Юлії Тимошенко, зокрема, про фото колишнього прем’єра, зроблені у колонії.

У п’ятницю Генеральний прокурор Віктор Пшонка повідомив, що прокуратура встановила: Карпачова, яка на той час обіймала посаду омбудсмана, домоглася від двох працівників свого секретаріату скласти оцінку своїх фотографій синців Тимошенко, запевнивши їх, що це лише для внутрішнього вжитку, хоча потім широко оприлюднила той документ, при цьому виправивши його назву зі «службової записки» на «експертний висновок». За словами Пшонки, працівники прямо заявили, що за такими знімками експертний висновок зробити неможливо.

Генпрокурор також повідомив, що Харківська прокуратура за результатами перевірки відмовила в порушенні кримінальної справи за заявами Юлії Тимошенко про побиття. За його словами, перевірка з опитуванням понад 80 учасників чи свідків подій тих днів, про які говорить колишній прем’єр, засвідчила неправдивість усього, що Тимошенко виклала в своїй заяві.

Юлія Тимошенко, яка перебуває в ув’язненні, заявляє, що зазнала фізичного насильства і тілесних ушкоджень із боку працівників виправної колонії, коли її насильно перевозили до лікарні 20 квітня. Ніна Карпачова в останній день свого перебування на посаді 27 квітня поширила фото, на яких, за її словами, показано синці, що виникли в колишнього прем’єра внаслідок того інциденту, і документ із назвою «експертний висновок», який оцінював ті фото. Офіційні судмедексперти заявили, що синці мають вочевидь іншу природу.
XS
SM
MD
LG