Доступність посилання

ТОП новини

Перевірку заяви Карпачової про застосування сили щодо Тимошенко закінчать за тиждень – прокуратура


Прокуратура Києва приблизно до 15 травня має намір завершити перевірку заяви колишнього уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової щодо фізичного впливу на колишнього Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, заявив сьогодні тимчасовий виконувач обов’язків прокурора Києва Сергій Софієв.

За його словами, які наводить агентство «Інтерфакс-Україна», «так званий висновок експерта», представника колишнього омбудсмена, був «сфальсифікований» і «не відповідав вимогам чинного законодавства».

Він також звернув увагу, що цей документ було зроблено «під тиском» Ніни Карпачової.

Сьогодні ж один із працівників секретаріату омбудсмена Валерій Селін заявив, що попередній уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова просила його з колегою (їм доручили скласти документ про синці Юлії Тимошенко), «посилити» його зміст, щоб інформація про синці стала «більш гласною».

Наприкінці минулого тижня Генеральний прокурор Віктор Пшонка вже повідомляв, що прокуратура встановила: Карпачова, яка на час тих подій обіймала посаду омбудсмена, домоглася від двох працівників свого секретаріату скласти оцінку своїх фотографій синців Тимошенко, запевнивши їх, що це лише для внутрішнього вжитку, хоча потім широко оприлюднила той документ, при цьому виправивши його назву зі «службової записки» на «експертний висновок». За словами Пшонки, працівники прямо заявили, що за такими знімками експертний висновок зробити неможливо.

Генпрокурор також повідомив, що Харківська прокуратура за результатами перевірки відмовила у порушенні кримінальної справи за заявами Юлії Тимошенко про побиття. За його словами, перевірка з опитуванням понад 80 учасників чи свідків подій тих днів, про які говорить колишній прем’єр, засвідчила неправдивість усього, що Тимошенко виклала в своїй заяві.

Юлія Тимошенко, яка перебуває в ув’язненні, заявляє, що зазнала фізичного насильства і тілесних ушкоджень із боку працівників виправної колонії, коли її насильно перевозили до лікарні 20 квітня. Ніна Карпачова в останній день свого перебування на посаді 27 квітня поширила фото, на яких, за її словами, показано синці, що з'явились у колишнього прем’єра внаслідок того інциденту, і документ із назвою «експертний висновок», який оцінював ті фото. Офіційні судмедексперти заявили, що синці мають, вочевидь, іншу природу.
XS
SM
MD
LG