Доступність посилання

ТОП новини

Президент Чорногорії відмовляється прибути на саміт у Ялті через справу Тимошенко


Президент Чорногорії Филип Вуянович у понеділок відмовився від участі в саміті голів держав Середньої і Східної Європи, який приймає Президент України Віктор Янукович у Ялті в Криму 11–12 травня, повідомила його прес-служба.

За повідомленням, він відмовився від участі саме через ставлення української влади до колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Поводження з нею в ув’язненні не вписується в дотримання прав людини, заявив чорногорський президент.

Своєю відмовою голова чорногорської держави підтримав позицію і послання українській владі щодо затримання колишнього прем’єра України, що їх раніше висловили інші президенти, які скасували свою участь, мовиться в заяві.

Президент Вуянович наголосив, що дуже цінує загальні відносини Чорногорії з дружньою Україною, і його відмова мотивована саме прагненням, щоб права людини колишнього українського прем’єра були повністю дотримані.

Таким чином, Филип Вуянович став не менш як п’ятим президентом, хто прямо заявив про відмову від участі в саміті через справу Тимошенко, після президентів Румунії, Албанії, Хорватії і Чехії. Президент Німеччини не заявляв цього прямо, але саме ця причина відмови випливала з коментарів МЗС Німеччини.

Крім того, президенти Болгарії, Латвії, Естонії, Італії, Австрії і Словенії відмовилися прибути на саміт, офіційно пославшись на інші причини; при цьому в деяких випадках усе ж була висловлена стурбованість справою Тимошенко.

Підтвердили свою участь у саміті наразі президенти Литви, а також Польщі, Словаччини і Молдови.

В Угорщині новообраний президент Янош Адер обійме посаду тільки 10 травня і, як припускають, у будь-якому разі не прибуде на саміт до Ялти 11–12 травня.

Міністерство закордонних справ України планувало в понеділок оголосити остаточний перелік учасників саміту, але цього не сталося.
XS
SM
MD
LG