Доступність посилання

ТОП новини

Інтерпол видав ордер на арешт віце-президента Іраку


Інтерпол повідомив сьогодні, що видав міжнародне «червоне попередження» про необхідність арештувати віце-президента Іраку Тарека аль-Гашемі «за підозрою в керуванні терористичними нападами і їхньому фінансуванні».

Як мовиться в повідомленні міжнародного поліційного агентства, цей найвищий рівень попередження видали на запит влади Іраку.

В Іраку Тарека аль-Гашемі, одного з двох віце-президентів країни і найвищого урядовця-суніта за вірою, звинуватили в причетності до вбивства шести суддів і ще низки інших убивств разом із кількома його охоронцями.

Сам віце-президент переховується від влади – останнім відомим місцем його перебування був Стамбул у Туреччині. Він називав звинувачення політично мотивованими і заявляв, що не вірить у судову систему Іраку і боїться за своє життя. Натомість він сам звинувачував прем’єр-міністра Іраку Нурі аль-Малікі, шиїта, в кампанії проти нього з метою узурпації влади його прибічниками.

Початок суду над ним у Багдаді наразі призначений на післязавтра.

Тарек аль-Гашемі втік із Багдада ще в грудні, коли на нього видали ордер на арешт на підставі антитерористичного законодавства. Як стверджує обвинувачення, загони, які діяли на його вказівку, здійснювали напади на посадовців органів безпеки та інших іракських діячів, а також на прочан-шиїтів.
XS
SM
MD
LG