Доступність посилання

ТОП новини

Які сувеніри зможуть придбати вболівальники у Львові?


Зображення лева – один з найпопулярніших львівських сувенірів
Львів – Дерев’яну забавку, шматок бруківки, скульптурку лева чи пейзаж Львова – що зможуть придбати вболівальники під час Євро-2012 у Львові , що їм нагадуватиме тільки про місто Лева?

Сувенірні крамниці у Львові ростуть як гриби, таке враження, що їх стає з кожним днем усе більше. Здавалося б, чого тільки тут немає: від картин і скульптур, гуцульських дерев’яних виробів, вишиванок, листівок, магнітиків, біжутерії, торбинок, левів, які символізують Львів, від маленького і до великого, футболки з написами до Євро, м’ячі й горнятка, навіть шматки бруківки.

Найчастіше турист напередодні Євро купує магнітики із зображенням Львова, футболки з написом «Євро-2012» , горнятка, а також листівки із зображенням нового львівського стадіону, розповів продавець однієї з сувенірних крамниць на площі Ринок – Віталій.

«Ми не можемо використовувати офіційні логотипи. Це пріоритет спонсорів. Ось оригінальна зозулиця, древній сакральний символ, символ вболівальників. Звучить, як дудка. Євро вже близько, ми пропонуємо футболки з двома м' ячами. Євро пройде, а у Львів можна приїхати ще і ще», – каже продавець.

«Поки що гасова лампа є символом Львова, а решта це попса»

Оглянути понад сто сувенірних крамниць виявилось надто складно, але у більшості спостерігається різноманіття сувенірів, створених руками львівських митців або ж студентів академії. Але щось схоже придбаєш і в Кам’янці-Подільському, і в Кракові, і в Ужгороді.

Кажуть, що лев символізує Львів, але ним не здивуєш мешканців Ліона, Сінгапура і Лондона. Щось надзвичайно особливого, що характеризує саме Львів і тільки Львів, так і не знайшла. Історик, екскурсовод Ігор Лильо каже, що пошуки марні, бо такого сувеніру львів’яни ще не створили, попри те, що маємо величезну кількість випускників академії мистецтв.

«Ще не витворився львівський новітній характер. Як не прикро констатувати, лише 5% львів’ян можуть сказати, що їхні діди – львів’яни. Сувенір має виходити з середини, це демонстрація певних уявлень людини про місто. Треба мати в серці це місто, ми ще довго шукатимемо своє. Поки що гасова лампа є символом Львова, а решта – це попса. Ми не маємо того, що б асоціювалось зі Львовом, щоб закрив очі й побачив Львів», – стверджує історик.

Саме у Львові у 1853 році львівські аптекарі Ігнатій Лукашевич і Ян Зег розробили методику дистиляції й очистки нафти і отримали австрійський патент на виробництво гасу. Але перші досліди з гасовими лампами закінчувались вибухами у лабораторії. Адам Братковський, бляхар, удосконалив винахід пристроєм регулювання ґноту та скляною оболонкою. У 1854 році винахід львів’ян – гасову лампу – відзначили на виставці в Мюнхені. Можливо, невдовзі гасова лампа стане невід’ємним символом Львова або ж щось інше. Зрештою, для митців є великі можливості для творчості.

Найчастіше турист напередодні Євро купує магнітики із зображенням Львова, футболки з написом Євро-2012, горнятка.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG