Доступність посилання

ТОП новини

Євро-2012 і масова загибель українських песиків (європейська преса)


Прага – Газети на Заході продовжують з тривогою стежити за знущаннями в Україні над десятками тисяч бездомних псів. Влада у Києві, як зауважують оглядачі, побачила, що «стерилізація псів є перспективним рішенням, але це безпосередньо не полегшить перебування в Україні до одного мільйона футбольних фанатів із-за кордону». Чи піде Україна шляхом американського газового буму, запитують експерти, і висловлюють чималі сумніви. Німецькі лікарі, які лікують Юлію Тимошенко в Харкові, відхрещуються від участі у політичних іграх.

Чеська IDNES інформує, що «Україна все ще вирішує проблему безпритульних псів і намагається обмежити нищення собак їх стерилізацією». Видання також наголошує, що «українська влада посилено намагається очистити Київ, Харків, Донецьк і Львів від бездомних псів, яких тут нараховується десятки тисяч». З початку року масове фізичне винищення собак в Україні викликало хвилю протестів у світі, коли на захист нещасних українських собачок виступили члени королівських родин Європи, видатна французька актриса і захисниця домашніх тварин Бріджит Бардо, головний тренер футбольного чемпіона Німеччини «Боруссії» з Дортмунда – Юрґен Клопп. Влада в Україні змушена була дещо змінити тактику і вдатися до ширшої стерилізації, використовуючи закордонну допомогу, зокрема – з Австрії. У Києві вже стерилізовано близько трьох тисяч псів, сотням із них також зробили необхідні щеплення, влада виділила землі для будівництва притулків для столичних псів. Подібні програми реалізуються в Харкові, Донецьку та Львові. Але влада розуміє, що стерилізація – це лише перспектива, на яку потрібні кошти. Проблема полягає ще й у тому, що в інших містах України, які залишаються поза Євро-2012, ситуація з бездомними собаками залишається й надалі трагічною. Так, наприклад, в Запоріжжі від початку року нараховують сотні випадків нападів бездомних псів на людей, частіше – на дітей. У цьому місті живе без притулку близько 30 тисяч вуличних собак і влада поволі змушена розширювати програму стерилізації псів і на мільйонне Запоріжжя.

Впливова The Wall Street Journal не виключає посилення впливу американського буму у видобутку природнього газу на світову економіку. «Різниця між внутрішніми американськими та міжнародними цінами на газ зростає все більше й більше, що дає американській економіці конкурентну перевагу, яка може сягати 1 мільярда доларів на день», – каже американський експерт Джеймс Ґеррон. Автор також цитує речників із Американської національної асоціації виробників, які сподіваються, що дешевий газ «дозволить створити в США до 2025 року мільйони нових робочих місць». Хоча тут також відзначено, що влада США не поспішає з дозволом експорту американського дешевого газу, бо «ймовірно бажає зберегти переваги низьких цін на енергоносії для американської промисловості». Є сподівання, як пише автор статті, що на Європі також позначиться американський газовий бум, бо суттєві ресурси сланцевого газу виявлені у Великій Британії, а компанії Shevron, Royal Dutch Shell, вже приступають до практичних кроків у виявленні сланцевого газу в Польщі та Україні. Хоча чимало аналітиків вважають, що газовий бум, подібний до американського, у Європі найближчим часом малоймовірний.

Австрійська Die Presse зауважує у п’ятницю, що німецькі лікарі продовжують лікувати Юлію Тимошенко в Харкові та, згідно зі словами керівника берлінської клініки Шаріте Карла Макса Айнгойпля, поки що не бачать іншої перспективи. «Ми хочемо допомагти пацієнту і не прагнемо політичної перемоги тут», – зауважив Айнгойпль. Газета також повідомила, що «політичне рішення справи Тимошенко відхилено в Києві», що значно знижує шанси Юлії Тимошенко вийти з ув’язнення чи лікуватися в Німеччині.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG