Доступність посилання

ТОП новини

Зустріч «вісімки» на тлі грецької кризи і без Росії


Боргова криза в Європі, яка загрожує вийти з-під контролю, буде головною темою саміту «Групи восьми», що розпочинається в американському Кемп-Дейвіді. Білий дім побоюється, що європейська криза, яка посилюється, може завдати важкого удару по американській економіці та призупинити зростання світової економіки. Ці питання будуть обговорюватися без участі нового керівника Росії, бо президент Володимир Путін відмовився приїхати до США.

Лідери промислово-розвинутих країн збираються у президентській резиденції на північному сході США, щоб протягом двох днів обговорити передусім кризу в єврозоні. Перед від’їздом до США британський прем’єр Дейвід Камерон передав загальне занепокоєння кризою єврозони, яка стосується і тих країн, які не беруть в ній участі, як, зокрема, Велика Британія.

«Єврозона є на роздоріжжі. Вона або виправить ситуацію, або розвалиться. Європа або буде мати стабільну, успішну єврозону з країнами, що відповідально ставляться до участі в ній і мають систему фінансового захисту, добре капіталізовані та регульовані банки й систему розподілу фіскального тиску, яку буде підтримувати монетарна політика в усій єврозоні, або ми – на незвіданій території, яка є ризикованою для всіх», – зазначив британський прем’єр.

Американські офіційні особи, включно з президентом США Бараком Обамою, неодноразово наголошували, що криза в Європі загрожує американській економіці. Очікується, що присутні на саміті лідери Канади та Японії також висловлюватимуть своє занепокоєння.

Чи буде Росія брати участь у вирішенні світових проблем?

Із усіх членів «вісімки» до США не прибуде президент Росії Володимир Путін. Замість себе він прислав нового прем’єр-міністра і донедавнього президента Дмитра Медведєва.

Відомий американський політичний оглядач Іан Бреммер у своєму блозі в мережі Facebook написав, що Путін зробив велику послугу «вісімці» тим, що лишився вдома. Бо, на думку Бреммера з рештою членів західного клубу його країна має мало спільних позицій щодо питань, які хвилюють світ. А порядок денний чималий: безпека, клімат, торгівля, монетарна політика, роль Світового банку та Міжнародного валютного фонду, а також права людини і демократія.

Очікується, що президент Барак Обама також обговорить з європейськими лідерами спільні дії на випадок запровадження ще жорсткіших санкцій щодо Ірану. Йдеться про можливий брак нафти на світовому ринку і потребу з боку США відкрити стратегічні резерви.

Також очікується, що світові лідери обговорять проблеми Близького Сходу, але через відсутність на зустрічі російського президента, експерти не сподіваються побачити у заключному комюніке спільного чергового суворого засудження президента Сирії Башара Ассада.

Головні питання безпеки, що турбують західний світ, світові лідери обговорюватимуть вже на саміті НАТО, який розпочинається у Чикаго в неділю.

Матеріал підготували Марія Щур та Richard Solash
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG