Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровський бізнесмен виграв суд в опозиційної газети «Ліца» – 200 гривень і спростування даних


Акція на підтримку газети «Ліца», Дніпропетровськ, 18 травня 2012 року
Відомий дніпропетровський підприємець і телеведучий Борис Філатов виграв у п’ятницю суд у єдиної в області опозиційної газети «Ліца». Амур-Нижньодніпровський районний суд Дніпропетровська ухвалив рішення за позовом Бориса Філатова до редакції газети щодо захисту честі й гідності.

Як стало відомо Радіо Свобода у залі суду, замість 950 тисяч гривень, які бізнесмен вимагав у газети через поширення неправдивих, на його думку, даних про себе, суд ухвалив рішення про виплату газетою бізнесменові 200 гривень. Крім того, газета має спростувати на своїх сторінках два абзаци інформації про бізнесмена.

Обидві сторони заявили, що упродовж 10 днів, згідно з законодавством, вони мають право подати апеляцію.

Акція на підтримку газети «Ліца», Дніпропетровськ, 18 травня 2012 року
Акція на підтримку газети «Ліца», Дніпропетровськ, 18 травня 2012 року
Як і в попередні рази, коли тривало судове слухання, в п’ятницю газету прийшли підтримати з плакатами «Стоп цензурі!» в руках її читачі та громадські активісти. Цього разу мітинг під судом відбувся попри судову заборону.

На судове слухання, зокрема, прийшов і відомий німецький журналіст, кореспондент німецької газети Die Welt Ґергард Ґнаук, який зараз вивчає політичну ситуацію у Дніпропетровську, він зацікавився проблемою свободи слова в Україні.

Конфлікт навколо газети «Ліца» у Дніпропетровську тривав із минулого року. Відомий місцевий журналіст, бізнесмен та юрист Борис Філатов судився з головним редактором видання Оленою Гарагуц через, як він вважає, наклепницькі публікації і вимагав компенсації моральних збитків. Амур-Нижньодніпровський районний суд Дніпропетровська розглядав цю справу з 23 березня.
XS
SM
MD
LG