Доступність посилання

ТОП новини

На Луганщині відзначили День Європи


День Європи у Свердловську на Луганщині, 19 травня 2012 року
У місті Свердловську Луганської області в суботу відзначали День Європи. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, у міському парку протягом дня працював «європейський квартал», де жителі міста могли більше дізнатися про Європейський Союз і країни-члени.

Гостям свята пропонувалося пройти експрес-школу європейських мов: вивчити кілька базових слів, визначити свій рівень володіння тією чи іншою мовою, заспівати іноземну пісню.

Також відвідувачів знайомили з освітніми і молодіжними програмами. Організатори роздавали матеріали зі стислим описом програм про можливості освіти, молодіжних обмінів, волонтерства, стажування в ЄС.

В інтерактивному наметі «європейського кварталу» були організовані ігри та конкурси на європейську тематику. Також всі охочі мали змогу взяти участь у квесті «Я поділяю європейські цінності». Гостей свята частували національними стравами.

«Сьогоднішній захід об’єднує не лише всю область, але і всіх однодумців, які стоять на шляху європейської інтеграції і дійсно поділяють такі європейські цінності, як демократія, права людини, толерантність тощо. Наскільки ми близькі до Євросоюзу? Я вважаю, що ми близькі ментально, ми близькі в ідеях, цінностях… Можливо, ми не зовсім близькі економічно, але це шлях розвитку, це шлях, яким іде Україна і Луганська область, зокрема», – сказала експерт Агентства стійкого розвитку Луганської області Наталія Датченко.

Серед учасників заходу – «Французький альянс», німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ, представники проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

День Європи на Луганщині пройшов саме у Свердловську через те, що це місто найактивніше в області співпрацює з ЄС. У Свердловську реалізовані два мікропроекти ЄС загальною вартістю 11 мільйонів євро. За ці гроші вдалося закупити техніку для комунального господарства, а також капітально відремонтувати 26 муніципальних закладів.

Цієї суботи Україна святкувала День Європи вже вдесяте. За словами з вітання з нагоди свята Прем’єр-міністра Миколи Азарова, це свято є «символом співпраці і солідарності народів європейського континенту, невід’ємною частиною якого є Україна».

День Європи в Україні відзначають передостанньої неділі травня. У самому Євросоюзі цей день, що є символічним днем народження ЄС, святкують 9 травня. Україна ж того дня відзначає день перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який у Європі святкують 8 травня.
XS
SM
MD
LG