Доступність посилання

ТОП новини

Азербайджан: «Євробачення» і порушення прав людини


Пісенний конкурс «Євробачення», який цього року відбувається в Азербайджані, привернув до себе увагу не лише «вболівальників» цього дійства, а і правозахисників. Вони стверджують, що Азербайджан потерпає від численних і брутальних порушень прав людини, на які ані керівництво цієї країни, ані організатори конкурсу не звертають жодної уваги. Натомість речник адміністрації президента Азербайджану заявив, що міжнародні правозахисні організації втручаються у внутрішні справи цієї країни, переслідуючи її після отримання права проводити «Євробачення».

Керівники Азербайджану хочуть, щоб світ бачив країну динамічною, позитивною та відкритою, такою, як у цьому кліпі білоруської групи Litesound.

Керівництво Азербайджану витратило на конкурс, за яким стежитимуть 125 мільйонів глядачів у всьому світі, 134 мільйони доларів. Але напередодні конкурсу телеглядачі різних інформаційних каналів отримають інший погляд на Азербайджан.

Розгін демонстрацій із застосування грубої сили є для Азербайджану буденним явищем. Навіть тоді, коли в Баку проходили генеральні репетиції до півфіналу «Євробачення», поліція звично розганяла людей, які вимагали дотримання конституційного права на свободу зібрань.

162 місце зі 179 країн

Азербайджан посідає 162 місце у списку зі 179 країн у рейтингу «Репортерів без кордонів». У країні є 12 в’язнів сумління. Як стверджує Макс Такер із організації Міжнародна Амністія, журналісти є першими, хто відчуває на собі руку влади.

«Тут є лінії, які не варто перетинати. Навіть згадувати президента та його родину, чи олігархів та корупцію у вищих ешелонах влади, означає наражатися на велику особисту небезпеку. Ситуація зі свободою слова в Азербайджані зараз набагато гірша, ніж в Росії, чи в Україні», – переконує Макс Такер.

На думку правозахисників, європейці, на чолі з Європейською мовною спілкою, яка є організатором Євробачення, не роблять нічого, щоб азербайджанське керівництво не використовувало конкурс заради самореклами. Проте деякі європейські політики вважають, що конкурс, навпаки, дає можливість привернути увагу до проблем Азербайджану.

«Ми не повинні миритися з тим, що журналістів та блогерів переслідують, що в країні є політичні в’язні, що тут б’ють протестувальників, поки ми сидимо і аплодуємо музикантам», – сказав німецький парламентар Фолькер Бек азербайджанській службі Радіо Свобода.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG