Доступність посилання

ТОП новини

Перший півфінал «Євробачення» стартує цього вечора в Баку


«Baku Crystal Hall»
«Євробачення» – телевізійна подія, за якою спостерігають близько 125 мільйонів глядачів по всьому світу – розгортається сьогодні в столиці Азербайджану Баку. О 22.00 годині за київським часом почнеться трансляція першого півфіналу конкурсу «Євробачення» 2012. Цього вечора за право бути у фіналі змагатимуться учасники від Чорногорії, Ісландії, Молдови, Кіпру, Румунії, Росії, Австрії, Албанії, Данії, Бельгії, Латвії, Сан-Марино, Швейцарії, Фінляндії, Ізраїлю, Греції, Ірландії та Угорщини.

Представниця України Гайтана змагатиметься у другому півфіналі, 24 травня. Її суперниками будуть представники Сербії, Швеції, Грузії, Нідерландів, Португалії, Словенії, Македонії, Естонії, Білорусі, Туреччини, Мальти, Словаччини, Хорватії, Норвегії, Литви, Болгарії, Боснії й Герцеґовини.

До переможців півфіналів у заключному конкурсі, який пройде 26 травня в «Baku Crystal Hall», долучаться представники Азербайджану, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії і Великої Британії – вони отримали путівку у фінал завдяки виступам у 2011 році.

У конкурсі «Євробачення» беруть участь представники 42 країн (раніше їх було 43, але Вірменія відмовилася від участі через конфлікт у Нагірному Карабасі).

Цьогорічний пісенний конкурс «Євробачення» привернув до себе увагу не лише «вболівальників» цього дійства, а і правозахисників. Вони стверджують, що Азербайджан потерпає від численних і брутальних порушень прав людини, на які ані керівництво цієї країни, ані організатори конкурсу не звертають жодної уваги. Натомість речник адміністрації президента Азербайджану заявив, що міжнародні правозахисні організації втручаються у внутрішні справи цієї країни, переслідуючи її після отримання права проводити «Євробачення».
XS
SM
MD
LG