Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко: запровадження другої державної мови в Україні – це злочин проти нації


Екс-прем’єр-міністр, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявляє, що заплановане владою запровадження другої державної мови в Україні – це злочин проти нації. Про це повідомили у прес-службі «Батьківщини».

«Сьогодні партія влади на чолі з Януковичем планує розглянути абсолютно авантюрний і безвідповідальний законопроект про запровадження двомовності в Україні», – наголосила Тимошенко.

Запровадження другої державної мови,на її думку, – це не просто передвиборна ініціатива Партії регіонів.

«Ми знаємо, що напередодні кожних виборів вони виймають цю тему і намагаються маніпулювати людьми. Їм не потрібна мова ані російська, ані українська. Їм не потрібна ані Україна, ані Росія. Вони живуть за іншими поняттями. Їм потрібне особисте збагачення, їм потрібен повний контроль над країною», – заявила екс-прем’єр.

«Я хочу з усією відповідальністю зазначити: це не просто передвиборні ігри, це злочин проти України, це злочин проти нації. Це злочин проти історії і проти народу. І я з усією відповідальністю заявляю, що я не дам цього зробити!» – наголосила Тимошенко.

Народні депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко минулого року зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про засади державної мовної політики». У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми); кримськотатарська – в Кримe, угорська – в Закарпатській області, румунська – в Чернівецькій. Інші мови традиційних національних меншин України одержать захист у менших адміністративно-територіальних одиницях.

У той же час Венеціанська комісія вважає, що в проекті закону недостатньо гарантій застосування і захисту української мови.

Законопроект про засади державної мовної політики є в порядку денному Верховної Ради на сьогодні, 24 травня.
XS
SM
MD
LG