Доступність посилання

ТОП новини

Місцевій владі держав Східного партнерства теж дадуть слово?


Брюссель – Демократія починається у регіонах. У цьому переконані у брюссельській євроустанові, яка носить назву «Комітет регіонів». Рік тому, з ініціативи цього європейського консультативного органу була створена міжнародна платформа «Конференція місцевих та регіональних органів влади Східного партнерства» (CORLEAP). Щойно представники Євросоюзу та країн-партнерів визначали основні пріоритети цього нового інструменту для відстоювання прав місцевої влади.

Як поглиблювати місцеве самоврядування та організувати обмін досвідом в управлінні регіонами шести країн Східного партнерства? Над цим питанням працює організація, створена під егідою Комітету регіонів, тобто, євроустанови, яка служить гарантом залучення місцевої та регіональної влади до управління Євросоюзом. Логіка така: у співдружності до голосу влади на місцях ретельно прислухаються, тож Україну, Молдову, Білорусь, Грузію, Вірменію та Азербайджан, попри столичну владу, повинна представляти ще і влада регіонів. Децентралізація влади, надання місцевим органам більшої фіскальної автономії, – все це є частиною процесу наближення держав-партнерів до асоційованого членства у Євросоюзі, – переконана голова Комітету регіонів Мерседес Брессо.

Без місцевої демократії мати демократію у цілій державі неможливо
Мерседес Брессо
«Без місцевої демократії мати демократію у цілій державі неможливо, – говорить Мерседес Брессо. – Саме в адміністраціях на місцях зростає і міцнішає опозиція, а влада вчиться жити за правилами та служити людям. Водночас, для регіональної демократії дуже важливо мати податкову автономію».

У Східній Європі йде централізація влади – співголова CORLEAP

Ініційована майже рік тому «Конференція місцевих та регіональних органів влади Східного партнерства» має на меті розвивати місцеві та регіональні аспекти платформи співпраці між ЄС та східноєвропейськими сусідами. Україну в ній представляє президент Української асоціації районних та обласних рад і керівник Харківської області Сергій Чернов.

Мерседес Брессо також повідомляє, що CORLEAP щойно обрала нового співголову. Ним на наступні півроку став представник Молдови Дорін Кіртоаке, а у вересні засідання керівного органу «Конференції місцевих та регіональних органів влади Східного партнерства» проведуть у Кишиневі.

Коментуючи в інтерв’ю Радіо Свобода можливі способи захисту місцевої влади від тиску центральних органів управління, які наразі широко спостерігаються в Україні, пан Кіртуака каже, що зосередження влади у столицях триває з початку дев’яностих років і ці «тенденції простежується по всій Східній Європі».

Йде централізація влади, якій не вистачає волі до реформ, її популярність падає, і, як наслідок, ті, що при владі централізують гроші та можливості
Дорін Кіртоаке
«Йде централізація влади, якій не вистачає волі до реформ, її популярність падає, і, як наслідок, ті, що при владі централізують гроші та можливості, – каже він. – Але на цьому тлі мають бути вироблені чіткі вимоги, які ця влада повинна виконати. Інакше, процес асоціації з Євросоюзом відтягуватиметься. «Конференція місцевих та регіональних органів влади Східного партнерства» якраз і має попри «погану поведінку» деяких урядів, попри згадані тенденції, знайти можливості та шляхи зміцнення саме місцевої влади».

В Україні є велика проблема демократії – Мерседес Брессо

Дуже занепокоєна тим, що відбувається в Україні, де на державному рівні є проблема демократії

Мерседес Брессо
Мерседес Брессо у свою чергу додає, що «дуже занепокоєна тим, що відбувається в Україні, де на державному рівні є проблема демократії». Демократичні процеси на місцевому та регіональному рівні там також просуваються дуже повільно, – додає вона.

Для створення порівняльних характеристик стану демократії у регіонах, шість країн Східного партнерства додали до списку держав, поруч з членами Євросоюзу та країнами Балкан, – де у цій сфері проводитимуться регулярні дослідження, – резюмує голова Комітету регіонів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG