Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція зареєструвала законопроект про денонсацію «харківських угод»


Ініціатор законопроекту Володимир Яворівський
Народний депутат України Володимир Яворівський (фракція «БЮТ-Батьківщина») зареєстрував у Верховній Раді законопроект про денонсацію «харківських угод» між Росією і Україною.

Як повідомляється на офіційному сайті українського парламенту, проект закону «Про денонсацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території Україні» 1 червня передано на розгляд керівництву. Тексту законопроекту та пояснювальної записки до нього на сайті немає.

31 травня Конституційний Суд України оприлюднив рішення, згідно з яким визнав неконституційним закон про внесення змін до Регламенту Верховної Ради, за якими народні депутати України не мають права вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародного договору України.

Опозиційні парламентарі неодноразово реєстрували у Верховній Раді законопроект про денонсацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території Україні.

21 квітня 2010 року в Харкові Президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв уклали низку домовленостей, за якими, зокрема, Україна погодилася продовжити термін тимчасового перебування російського Чорноморського флоту на своїй території ще на 25 років, до 2042 року, а в обмін на це Росія погодилася на певну знижку ціни на газ для України: на 30 відсотків від суми за формулою ціни 2009 року, але ця знижка не може перевищити 100 доларів за 1 тисячу кубічних метрів і при цьому має діяти тільки 10 років, до 2020-го.
XS
SM
MD
LG