Доступність посилання

ТОП новини

Польща вирішила конфлікт зі США через табори смерті – президент


Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск виступив 30 травня 2012 року зі спеціальною заявою для преси про те, що самого лише висловлення шкоди через слова Барака Обами буде не досить
Президент США Барак Обама в листі до колеги з Польщі Броніслава Коморовського заявив, що шкодує через свою помилку, коли він згадав про «польські табори смерті», і польський керівник прийняв цю відповідь «із задоволенням» від того, що вона надійшла так швидко, повідомив сьогодні апарат польського голови держави.

Як мовиться в повідомленні, Обама в листі констатував, що «польських таборів смерті» взагалі не існувало, а такі заклади на території Польщі створив і використовував нацистський режим.

Коморовський раніше написав керівникові США листа, в якому скаржився на його обмовку.

Виступ Обами, в якому той днями згадав про «польські табори смерті», викликав у Польщі хвилю обурення, незважаючи на пояснення американської сторони, що президент США обмовився, маючи на увазі нацистські табори смерті на території Польщі.

Із такими словами Барак Обама виступив, вручаючи днями найвищі цивільні нагороди США, медалі Свободи. Однієї з них був удостоєний посмертно діяч польського Опору Ян Карський, який одним із перших повідомив Заходові про масове винищення нацистами євреїв і табори смерті на території Польщі.

Варшава дбайливо стежить за тим, щоб концтабори й табори смерті, влаштовані німецькими нацистами на окупованій польській території в часи Другої світової війни, не пов’язували з самою Польщею.
XS
SM
MD
LG