Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники критикують суд у Казахстані через Жанаозен


Під час оголошення вироку 4 червня 2012 року в залі суду спалахнув безлад
Правозахисна організація Human Rights Watch засудила сьогодні процес у Казахстані, в якому 34 особи засудили у зв’язку з заворушеннями в грудні минулого року в місті Жанаозені на заході країни, в яких і в придушенні яких загинули загалом 15 людей.

Як мовиться в заяві правозахисників, суд мав належно розслідувати заяви, що підсудні зазнавали тортур, перебуваючи в досудовому ув’язненні.

У Казахстані вже заявляли, що ніякого неналежного поводження з підсудними не було.

Учора на процесі над загалом 37 звинувачуваними в місті Актау на заході Казахстану суд визнав трьох не винними, а 34 особам виніс вироки: 13 засудили до ув’язнення на терміни від 4 до 7 років, 16 отримали умовні вироки, ще п’ятьох після засудження відразу звільнили за амністією.

За повідомленнями, вісьмох із підсудних звинувачували в організації масових заворушень, інших 19 у насильстві щодо працівників правоохоронних органів і ще 10 у дрібніших порушеннях громадського порядку.

У зв’язку з подіями в Жанаозені в Казахстані вже винесли кілька вироків – працівникам поліції за перевищення повноважень і працівникові в’язниці, під наглядом якого помер затриманий, за зловживання владою.

Унаслідок заворушень у Жанаозені і селищі Шетпе, що в Мангистауській області на заході Казахстану, 16–17 грудня минулого року і їхнього придушення загинули 15 людей, понад 100 були поранені. Смерть іще кількох людей, що сталася тими ж днями, визнали не пов’язаною з цими подіями.

За офіційними даними, ініціаторами заворушень стали колишні працівники державної енергокомпанії «КазМунайГаз», яких звільнили у зв’язку з участю у несанкціонованих страйках із вимогами підвищення платні, що почалися ще в травні того року.
XS
SM
MD
LG