Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську почали вивчати причини техногенної аварії 15-річної давнини


Мапа зсувонебезпечних місць Дніпропетровська
У Дніпропетровську виділили 1 мільйон гривень на проведення науково-дослідної роботи для вивчення зсувів на житловому масиві «Тополя», де рівно 15 років тому сталась «зсувна трагедія», повідомили в середу в прес-службі Дніпропетровської облдержадміністрації.

За даними з прес-служби, гроші на дослідження виділили вперше за останні 10 років.

За попередніми даними, щоб організувати фахові дослідження на зсувонебезпечному мікрорайоні, треба пробурити понад 60 свердловин, які дозволять проводити моніторинг стану ґрунтових вод. Досі таких свердловин було обмаль, деякі з них не функціонували понад 20 років.

Розробкою рекомендацій для попередження зсувів займаються фахівці Українського науково-дослідного інституту цивільного будівництва «КиївЗНДІЕП». Співробітники інституту вже розробляють так звану геомодель території, яка допоможе зрозуміти процеси, які відбуваються в ґрунтах.

Мешканці «Тополі» вже півтора десятиліття скаржаться на просідання ґрунту, перекошення конструкцій будинків тощо і вимагають від влади провести інженерно-геодезичні дослідження і вжити заходів для попередження зсуву.

Нині у Дніпропетровську є майже два десятки зсувних зон, в основному поблизу балок, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. На них розташовано майже 400 будинків. Фахівці не виключають: якщо вчасно не вжити заходів, місто може опинитися перед загрозою лиха більшого масштабу, аніж Куренівська катастрофа 1961 року в Києві, коли загинули сотні людей.

6 червня 1997 року у Дніпропетровську стався гідравлічний прорив, через який під землю пішов 9-поверховий будинок, 2 дитячі садки та школа, одна людина загинула.
XS
SM
MD
LG