Доступність посилання

ТОП новини

США і Росія сперечаються через Сирію


Нью-Йорк – Відносини між США й Росією відчутно погіршилися – з огляду на різні позиції у сирійському питанні. Вашингтон вимагає відставки президента Сирії Башара Асада, натомість Москва робить усе, щоб дамаський правитель залишився при владі. Зокрема, у Раді Безпеки ООН Росія блокує ухвалення резолюцій, які засуджують чинний сирійський режим. І навіть двогодинна бесіда американського президента Барака Обами з російським колегою Володимиром Путіним, як вважають оглядачі, становища не змінила.

У той час, як у Мексиці на зустрічі лідерів 20 держав президенти США і Росії приязно посміхалися на камери, Костянтин Косачов, голова комісії закордонних справ Державної думи, якого вважають найближчим зовнішньополітичним радником президента Росії Володимира Путіна, відвідав Вашингтон.

Виступаючи у Центрі національного інтересу, Косачов із ледве прихованим роздратуванням пояснював позицію свого уряду присутнім там законодавцям, журналістам і дослідникам. «До Росії треба ставитися як до рівноправного партнера, а не просто так ставити за ранжиром, інформуючи про те, як Сполучені Штати Америки поводяться у тій або іншій ситуації», – наголосив він.

Оглядач газети The Washington Post Чарльз Краутхаммер розцінив заяву російського діяча як вияв «синдрому неповноцінності». Костянтина Косачова запитували про постачання російської зброї Сирії і чи правда, що Москва надсилає у Дамаск бойові гелікоптери, за допомогою яких сирійські війська нищать цивільне населення.

Дорадник Путіна заперечував, мовляв, ніхто нових гелікоптерів не надсилав. Сенатор Джон МакКейн, член комісії закордонних справ верхньої палати Конгресу, відповів російському законодавцеві: «Які б то не були гелікоптери – нові чи старі, що їх президент Асад відправляє до Росії на капітальний ремонт і щоб змити з них кров, – у цьому немає ніякої різниці».

«Без Росії Сирія розвалиться»

МакКейн виступив у вашингтонському дослідницькому фонді American Enterprise. Його опонентом був Андранік Мігранян, директор наближеного до Кремля, як стверджують експерти, московського Інституту демократії та співробітництва.

На думку Міграняна, без російської підтримки чинний сирійський уряд не втримає влади. «Це буде не кінець режиму Башара Асада, це буде кінець країни. Сирія розвалиться і нинішні 10 тисяч людських жертв видадуться жартом у порівнянні з тим, що буде пізніше», – сказав експерт.

Мігранян також додав, що у випадку відходу Асада від влади у Сирії Росія готова надати йому притулок.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG