Доступність посилання

ТОП новини

Суду нічого не заважає виправдати Тимошенко, крім заяв Януковича – адвокат


Київ – Вищий спеціалізований суд може виправдати Юлію Тимошенко, розглянувши касаційну скаргу у «газовій» справі. Про це заявив адвокат екс-Прем’єр-міністра Олександр Плахотнюк. Принаймні, суд має усі можливості для того, щоб ухвалити остаточне рішення вже під час першого засідання наступного тижня, зауважив він. Тим часом, з боку влади лунають нові й нові звинувачення на адресу ув’язненого екс-прем’єра.

У матеріалах «газової» справи, за якою Юлію Тимошенко засудили до 7 років позбавлення волі, та у касаційній скарзі захисту є достатньо аргументів для скасування рішення Печерського райсуду Києва. Про це заявив адвокат Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк.

«Буде виправдання. Якщо суд почне розгляд 26 червня, немає ніяких перешкод, щоб рішення було прийнято саме у цей день. Взагалі, практика, Вищого спеціалізованого суду, по інших кримінальних справах, така, що у 90 відсотках випадків касаційні скарги розглядаються протягом 25 хвилин. Вже пенітенціарна служба заявила, що Юлію Тимошенко будуть доправляти 25 червня на судове засідання у Харкові (йдеться про кримінальну справу пов’язану з діяльністю державної корпорації «Єдині енергетичні системи України», яку наприкінці 1990-х, початку 2000-х очолювала Юлія Тимошенко – ред.). Я не уявляю розвитку подій, за якого була б можлива її участь і 25 червня у судовому засіданні у Харкові, і 26 червня у судовому засідання в Києві», – зазначив Плахотнюк.

Водночас, будь-яке рішення суду, крім виправдання, відкриє захисту шлях до звернення у Європейський суд з прав людини, наголосив Олександр Плахотнюк. Адвокат екс-прем’єра зазначив, що помилування Юлії Тимошенко цілком залежить від Президента, оскільки саме його указом визначається порядок здійснення цієї процедури.

Кримінальні обвинувачення з політичним підтекстом

Тим часом, Віктор Янукович у інтерв’ю одному з німецьких видань запевнив, що шукатиме гуманного рішення щодо екс-прем’єра, але при цьому наголосив, що «в усьому світі немає політика, причетного до такої великої кількості кримінальних справ, як Юлія Тимошенко».

Захисники Тимошенко обіцяли подати в суд за кордоном на Віктора Януковича, який раніше в іншому інтерв’ю прямо пов’язав Юлії Тимошенко з убивством народного депутата Євгена Щербаня у середині 1990-х років.

Тим не менше, до поширення таких закидів у четвер в Києві долучився колишній заступник Генерального прокуратура, який брав участь у розслідуванні вбивства народного депутата Євгена Щербаня, Микола Обіход.

«Є і були на той час, коли ми розслідували цю справу, докази причетності Юлії Тимошенко до грошей, якими оплачено замовлення на вбивство Щербаня. Це безсумнівний факт, він підтверджений банківськими документами, вилученими ще у ті часи. Є свідчення одного з посередників у цій операції – колишнього радника Прем’єр-міністра України пана Кириченка», – заявив Микола Обіход.

Також, за його словами, проти Юлії Тимошенко розслідують ще чотири, «перспективних», на його думку, кримінальні справи, крім «газової».

Судді також дивляться новини

Судді можуть розцінити подібні заяви як команду залишити Юлію Тимошенко за ґратами, вважає її адвокат Олександр Плахотнюк.

«Майже два місця говориться про це обвинувачення, яке буде пред’явлене, чи не буде пред’явлене, але конкретних якихось дій, процесуальних зроблено не було», – сказав Плахотнюк.

Раніше у Генеральній прокуратурі заявляли, що висунуть звинувачення Тимошенко у справі вбивства Щербаня після закінчення її лікування.

Тим часом захисники екс-прем’єра повідомляють, що екс-прем’єр передала президенту Європейського парламенту Мартіну Шульцу і спецпредставникам Європарламенту Пату Коксу та Александру Квасневському прохання не допустити затягування розгляду касації на її вирок у «газовій справі».

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG