Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко звільнять до фіналу Євро-2012? (європейська преса)


Прага – Провідні європейські видання не виключають, що відкладення у Брюсселі втілення у життя угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Україною та політичний бойкот очільниками ЄС Євро-2012 в Україні, як виглядає, «можуть почати приносити свої плоди». Чимало експертів, їх нині цитують західні видання, знову заговорили про звільнення незабаром Юлії Тимошенко з ув’язнення. Не виключають, що це може статися саме під час апеляції сторони Тимошенко 26 червня. Дехто навіть стверджує, що вже до 1 липня, до фіналу Євро-2012 в Києві Юлія Тимошенко може опинитися в Німеччині. Експерти також аналізують чергове загострення так званої «конституційної гарячки» в Україні, коли з 20 червня стартувала робота Конституційної асамблеї.

Польська Rzeczpospolita цитує емісарів Європейського парламенту Александра Квасневського та Пата Кокса, які нині перебувають в Україні з місією визволення лідера опозиції Юлії Тимошенко з ув’язнення. Газета наголошує, що про серйозність намірів Квасневського і Кокса свідчать їхні зустрічі з Президентом Януковичем та всіма ключовими постатями у справі Тимошенко, а також небажання посланців Європарламенту деталізувати перед пресою свої переговори в Україні. Видання з Варшави цитує Александра Квасневського, який сказав: «Ми переживаємо ключовий момент, у якому те, що виходило на добре, може бути змарнованим, якщо не знайдемо якихось політичних ініціатив, які дозволять нам вийти з цього глухого кута». У вівторок емісари Європейського парламенту, як інформує Rzeczpospolita, ймовірно, будуть присутні у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, де має бути розглянута апеляція щодо вироку у так званій газовій справі колишнього прем’єра Юлії Тимошенко.

Лондонська Financial Times інформує, що українські «впливові постаті ділового світу, які мають вплив на уряд у Києві, звичайно, сподіваються поставати з більш привабливими обличчями перед західними спостерігачами, що намагаються відкрити для себе нові ринки». Видання цитує відомого у Києві політолога і політика Вадима Карасьова, який каже, що такі великі підприємці, як Ринат Ахметов та Дмитро Фірташ, які фінансують Партію регіонів Президента Януковича, мають все більше зацікавлення в подоланні ізоляції України з боку міжнародних ринків. «Ці люди бажають сидіти за головним столом з елітою Європи», – наголошує Карасьов. Цей політик також висловив упевненість, що вже до кінця Євро-2012, тобто до 1 липня, «справа Тимошенко може бути вирішена». Карасьов також не виключив, що апеляція сторони Тимошенко у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ у вівторок може бути задоволена і Юлія Тимошенко може бути звільнена й відправлена на лікування до Німеччини. Не виключено, як стверджує Карасьов, що Тимошенко залишиться там, щоб не постати в Україні перед новим звинуваченням з боку Генпрокуратури, яке стосується вбивства бізнесмена з Донецька у 1996 році. На думку цього політолога і політика, Президенту Януковичу важливо, щоб не потрапити у повну ізоляцію на Заході та щоб Тимошенко знову не очолила опозицію.

Московська «Независимая газета» інформує про те, що «Основний закон України знову використовують у політичній боротьбі», про що свідчить початок роботи 20 червня у Києві так званої Конституційної асамблеї. Чимало українських політиків та експертів побачили у цьому намагання Президента Януковича вирішувати низку завдань, що випливають з поточної ситуації в державі. Йдеться і про загострення так званої мовної дискусії, «боротьбу» за статус російської мови. Експерти не виключають, що з наближенням парламентських виборів дискусії довкола Конституції і російської мови будуть посилюватися, що дозволить владі та опозиції підвищувати рейтинги. Однак, як не виключають аналітики, підсумки виборів до Верховної Ради можуть відкоригувати діяльність Конституційної асамблеї.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG