Доступність посилання

ТОП новини

Нафтове ембарго ЄС проти Ірану набуває чинності


У неділю набуло чинності ембарго Європейського Союзу на закупівлі нафти в Ірану. Захід передбачає відмову країн-членів ЄС купувати іранські сирову нафту і нафтопродукти, а також заборону для європейських страхових компаній брати участь у страхуванні перевезень таких іранських продуктів.

В Ірані голова Центрального банку країни заявив у неділю, що Тегеран «не залишиться пасивним» і що центробанк має досить резервів твердої валюти, щоб задовольнити імпортні потреби Ірану.

Ембарго, узгоджене в Євросоюзі ще на початку року, позбавляє Іран близько 20 відсотків свого експортного ринку нафти, що їх раніше закуповувала низка країн ЄС.

Нафтові санкції проти влади Ірану запровадили днями і Сполучені Штати Америки.

Ці заходи мають на меті зменшити іранські валютні надходження від експорту нафти і тим самим утруднити владі Ірану здійснення її суперечливої ядерної програми.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, за останні півроку внаслідок цих заходів експорт іранської нафти впав приблизно на 40 відсотків.

Низка міжнародних санкцій Ради безпеки ООН, а також додаткових санкцій окремих країн чи їхніх об’єднань накладена на Іран через його відмову припинити ядерну програму, що, як побоюється міжнародна спільнота, має за приховану мету створення ядерної зброї. Іран заперечує це, але доказів суто мирного характеру цієї програми не надає й натомість продовжує розвивати її найбільш суперечливі аспекти, як-то збагачення урану.
XS
SM
MD
LG