Доступність посилання

ТОП новини

В Ісландії президент перемагає на виборах на п’ятий термін


Оулавюр Ракнар Крімсон (Ólafur Ragnar Grímsson), архівне фото
Президент Ісландії Оулавюр Ракнар Крімсон переміг у суботніх президентських виборах і обійме посаду вп’яте, свідчать оприлюднені в неділю результати повного підрахунку голосів.

Він здобув майже 53 відсотки голосів проти понад 33 відсотків у його суперниці. 37-річна журналістка Тоура Артноурстоухтір вела свою кампанію під гаслом змін у країні після 16 років при владі чинного президента.

69-річний Оулавюр Ракнар Крімсон перемагає на виборах утретє. Ще двічі він не мав суперників на виборах, і його термін продовжувався на наступні чотири роки автоматично.

Як вважають, він доклав багато зусиль, щоб вивести Ісландію з тяжкої фінансової кризи 2008 року, коли протягом одного тижня збанкрутували три найбільші банки Ісландії, а їхня заборгованість перевищила розміри ВВП країни.

Він, як і більшість ісландців, виступає проти вступу країни до Європейського Союзу, побоюючись, що в ЄС Ісландія втратить свій суверенітет.

В Ісландії президент має досить широкі повноваження і в виконавчій, і в законодавчій галузях влади, але обмежень на кількість термінів на посаді не існує.
XS
SM
MD
LG