Доступність посилання

ТОП новини

Луценко вимагає від влади виконати рішення Страсбурзького суду


Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко звернувся із заявою до Президента Віктора Януковича та Генерального прокурора України Віктора Пшонки з вимогою виконати ухвалене сьогодні за його скаргою рішення Європейського суду з прав людини, а також притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб, причетних до незаконних дій стосовно нього. Про це йдеться на сайті партії «Народна самооборона», яку Луценко очолює.

«Вимагаю виконання рішення Європейського суду з прав людини та притягти до кримінальної відповідальності першого заступника ГПУ Рената Кузьміна, заступника прокурора міста Івано-Франківська Сергія Войченка, суддів Печерського районного суду міста Києва Сергія Вовка, Анну Медушевську, Оксану Царевич, Марію-Маргариту Пилаєву, Вікторію Гаркаву, суддів Апеляційного суду міста Києва Івана Рибака, Валерія Одинця, Олега Присяжнюка Олександра Беця, Анатолія Кузьміна, Валерія Лашевича, Ольгу Єфімову за порушення моїх конституційних прав, що виявилося у безпідставному арешті понад 18 місяців», – мовиться у заяві.

За словами Луценка, нереагування на його заяву буде підтвердженням відсутності верховенства права в Україні та продовженням курсу політичних репресій, що відбуваються в нашій державі.

Сьогодні Європейський суд із прав людини визнав арешт екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка таким, що порушує права людини. Суд також зобов’язав Україну виплатити Луценку 15 тисяч євро моральної компенсації.

Рішення набуде чинності через три місяці, якщо за цей час жодна зі сторін не скористається правом оскаржити його.

Луценко звернувся до Європейського суду з прав людини 21 січня 2011 року. Юрія Луценка затримали в грудні 2010 року, відтоді він перебуває в СІЗО.
XS
SM
MD
LG