Доступність посилання

ТОП новини

Найвищий суд Єгипту зупиняє указ президента про поновлення парламенту


Вищий конституційний суд Єгипту зупинив у вівторок увечері чинність указу президента Мохаммеда Мурсі, яким той поновлював повноваження розпущеного парламенту.

Перед цим нижня палата розпущеного парламенту зібралася в вівторок на коротку сесію, яка протривала лише кілька хвилин. Депутати схвалили подання до Вищого апеляційного суду, просячи пояснень, яким чином виконувати рішення Вищого конституційного суду минулого місяця про нелегітимність парламенту.

Сесія зібралася на підставі указу президента, але всупереч наполяганням найвищого судового органу Єгипту і військової влади, що розпуск парламенту далі чинний.

Вища рада Збройних сил Єгипту наголосила в понеділок на «важливості дотримуватися Конституції у зв’язку з останніми подіями» після указу президента. А Вищий конституційний суд підтвердив теж у понеділок своє рішення минулого місяця про нелегітимність парламенту й наголосив, що всі його ухвали остаточні, не можуть бути оскаржені й мають виконуватися всіма державними інституціями.

У неділю президент Єгипту Мохаммед Мурсі видав указ, яким скасував рішення Вищої ради Збройних сил про розпуск парламенту і поновив його повноваження. За цим указом, розпущений склад законодавчого органу має діяти далі аж до виборів нового, які, в свою чергу, мають відбутися вже після схвалення нової Конституції Єгипту.

Минулого місяця Вищий конституційний суд Єгипту визнав нелегітимними весь обраний на початку року склад парламенту, в якому переважали ісламісти – і помірковані союзники Мурсі, і радикальні, – і вже ухвалені цим парламентом рішення, постановивши, що неконституційним є сам закон про вибори, за яким цей парламент обрали.

Тоді ж Вища рада Збройних сил Єгипту, яка керувала Єгиптом від відставки Хосні Мубарака, на підставі цього рішення розпустила парламент і своїм власним конституційним декретом перебрала на себе законодавчі повноваження розпущеного парламенту, в тому числі й право призначити членів конституційної ради, яка має розробити новий Основний закон Єгипту.
XS
SM
MD
LG