Доступність посилання

ТОП новини

Демографічні виклики в Україні


Київ – Покращення здоров’я населення і зниження передчасної смертності – основні завдання, які стоять перед українською державою з огляду на демографічні виклики. Такої думки дотримуються експерти. 11 липня у світі відзначають День народонаселення. В ООН головним демографічним викликом вважають зростання населення: торік народився 7-мільярдний житель Землі. А в Україні населення скорочується. Основні причини цього – старіння і трудова міграція.

Проблеми народонаселення стали одними з ключових під час дискусій на цьогорічному саміті ООН у Ріо-де-Жанейро. Разом із екологічними питаннями учасники форуму обговорювали зростання населення, а також економічні та соціальні виклики, які постають перед державами з огляду на такі демографічні зміни.

За прогнозами, до 2050 року населення Землі зросте мало не до 11 мільярдів людей. Як бути за таких показників із продовольством, робочими місцями й екологією, в ООН поки що не знають.

Доки у світі населення невпинно зростає, в Україні воно скорочується, становлячи зараз менше 46 мільйонів осіб. Старіння населення, коли співвідношення людей, які працюють і людей, які вже не зайняті, стало в Україні однією з причин запровадження пенсійної реформи.

Освіта українців закінчується до 35 років – Лібанова

Директор Інституту демографії Національної академії наук України Елла Лібанова наголошує: головне, про що нині повинна дбати держава – з огляду на демографічні виклики – покращення здоров’я людей і зниження передчасної смертності.

Фахівець також зазначає: вже незабаром державі варто буде замислитися над змінами в освітній політиці.

У нас на сьогодні населення завершує своє навчання до 35 років. Насправді ж людей потрібно навчати протягом усього їхнього життя
Елла Лібанова
«У нас на сьогодні населення завершує своє навчання до 35 років. Насправді ж людей потрібно навчати протягом усього їхнього життя, щоб вони мали адекватну вимогам ринку праці, кваліфікацію і могли належним чином розвиватися», – каже вона.

Економіка країни має враховувати її демографію

Економісти наголошують: кожне з нагальних демографічних питань має знаходити відгук у державній політиці. На думку експерта Школи політичної аналітики НаУКМА Сергія Кисельова, те, на що варто звернути увагу окрім запровадження пенсійної і медичної реформ – розвиток інфраструктури.

Київ і Київська область – це напрямки внутрішньої міграції. Зрозуміло, якщо метро почали будувати 1960 року, багато із його станцій не розраховані навіть на офіційні 2,7 мільйона населення міста
Сергія Кисельова
«Передусім у тих регіонах, куди йдуть міграційні потоки. Наприклад, Київ і Київська область – це напрямки внутрішньої міграції. Зрозуміло, якщо метро почали будувати 1960 року, багато із його станцій не розраховані навіть на офіційні 2,7 мільйона населення міста», – зазначає він.

Тема цьогорічного Всесвітнього дня народонаселення – загальний доступ до послуг у сфері репродуктивного здоров’я. Саме проблеми репродуктивного здоров’я, наголошують в ООН, залишаються головною причиною смерті серед жінок дітородного віку в усьому світі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG